Yılın Enleri belli oldu

Amatör Spor Haftası etkinlikleri içinde yer alan 2021 yılı sporun enleri ödül töreni Adapazarı Orhangazi Kültür merkezinde Adapazarı Belediyesi destekleri ile yapıldı

SPOR 13.10.2021, 10:10 13.10.2021, 10:15 Soner KİRAZ
Yılın Enleri belli oldu

SPOR BİLİNCİ İÇİN
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör spor konfederasyonu işbirliğinde ülke genelinde Amatör sporu yaygınlaştırmak, Amatör spor bilinci oluşturmak için Amatör spor etkinleri ile kutlanıyor. Sakarya Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ile Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde Amatör spor haftası etkinlikleri içinde yer alan 2021 yılı sporun enleri ödül töreni Adapazarı Orhangazi Kültür merkezinde Adapazarı belediyesi destekleri ile yapıldı.

TÖRENE BÜYÜK İLGİ
Gençlik ve Spor il Müdürü Arif Özsoy ve Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba’nın ev sahipliğinde yapılan ödül törenine Sakarya valisi Çetin Oktay Kaldırım, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaloğlu, SUBÜ Spor bilimleri Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu, SBB Gençlik ve Spor Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, GİAD Başkanı Zafer Bekdemir, ASKF Yönetim Kurulu, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, sporcular, antrenörler, hakemler, idareciler ve sporcu aileleri katıldı.

ÖZSOY VE ZIMBA’YA TEŞEKKÜR
Sporun enlerinde sporcuların yanı sıra antrenörlere ve amatör spora destek veren yöneticilere de ödülleri taktim edildi. Tek tek sahneye çıkarak plaket alan sporcular, antrenörler ve spora destek veren isimler, gerçekleştirilen tören için Gençlik ve Spor il Müdürü Arif Özsoy ve Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba’ya teşekkür etti. Rahmi Çapa

TÖRENDE ÖDÜL ALAN İSİMLER

UĞUR KOBAŞ – TOKYO 2020 YAZ OLİMPİYATLARI İLK TÜRK KARATE HAKEMİ

ARİF ÜMİT UZTÜRK – DÜNYA AMPUTE FUTBOL FEDERASYONUNUN (WAFF) BAŞKANI VE TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANI / PARALİMPİK TOKYO 2020 OYUNLARI

ÖZCAN EDİZ – PARALİMPİK TOKYO 2020 OYUNLARI

FURKAN ESAT ÖZDİN (ATICILIK AVCILIK) BHAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.

UMUT UYSAL ATLETİZM DÜNYA GENÇLER ATLETİZM ŞAMPİYONASI 6.

ECRİN VİDİN (BEDENSEL ENGELLİLER MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI) 2.

ECE ASUDE EDİZ (BOKS) TÜRKİYE ŞAMPİYONU 1

CEYLİN ASYA ÇİFTÇİ (ESKRİM) U12 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.

HENDEK SPOR

YASİN REVAZ ŞENOL GENÇLER VE BÜYÜKLER TÜRKİYE KURAŞ ŞAMPİYONASI 3.

HACER AKDOĞDU (görme ENGELLİLER ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI (DİSK ATMA)

SERHAT KIRIK (GÜREŞ) AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASI 2.

ENES EFİLOĞLU (HALTER ) U15 AVRUPA YILDIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI 4.

MÜKREMİN AKTAŞ (İŞİTME ENGELLİLER )İŞİTME ENGELLİLER DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI (60 KG)

MUSTAFA BERAT ŞİMŞEK (JUDO) YILDIZLAR TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI 1.

YUSUF EREN TEMİZEL DÜNYA GENÇLER LİGİ 2.

AFRA ADIYAMAN KICK BOKS 15. BALKAN KICKBOKS ŞAMPİYONASI 1.

MERVE NUR USLU (KÜREK) ÜMİTLER DÜNYA ŞAMPİYONASI 1

JAN DEMİR VURDUM MODERN PETLANTON ULUSAL SIRALAMA TÜRKİYE 1.

TOPRAK RAZGATLIOĞLU (motorsiklet)

YAREN YILMAZ MUAY THAİ (SAKARYA ZAFERİ 100.YIL MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI)

ADA ZEHRA ANLATICI (ÖZEL SPORCULAR) 3 DÜNYA REKORU KIRDI

YUSUF CİCİN (TÜRKİYE KÜÇÜKLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI)

BERİL CEREN ÖZTÜRK (PALETLİ YÜZME TÜRKİYE ŞAMPİYONU)

HİLAL BAŞ TAEKWONDA ULUSLARARASI TURNUVA 2. VE TÜRKİYE ŞAMPİYONU 3.

AHMET EGEMEN İLHAN (TENİS) 12 YAŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI )

ABDURRAHMAN YAZICI TRAİTLON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

GENERALİ SİGARTO SAKARYA VOLEYBOL TAKIMI

FERHAT SATAR TÜRKİYE BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI ve MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ 2.

Yorumlar (0)
10
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 10 24
2. Hatayspor 10 20
3. Beşiktaş 10 20
4. Alanyaspor 10 20
5. Fenerbahçe 10 19
6. Karagümrük 10 18
7. Konyaspor 10 17
8. Galatasaray 10 17
9. Altay 10 15
10. Adana Demirspor 10 13
11. Başakşehir 10 12
12. Gaziantep FK 10 12
13. Öznur Kablo Yeni Malatya 10 12
14. Sivasspor 10 11
15. Kayserispor 10 11
16. Giresunspor 10 9
17. Antalyaspor 10 9
18. Göztepe 10 8
19. Kasımpaşa 10 6
20. Rizespor 10 4
Takımlar O P
1. Ümraniye 10 24
2. Ankaragücü 10 24
3. Eyüpspor 10 20
4. Erzurumspor 10 19
5. Bandırmaspor 10 18
6. Kocaelispor 9 16
7. Tuzlaspor 9 14
8. Gençlerbirliği 9 14
9. Samsunspor 9 12
10. Boluspor 9 11
11. Bursaspor 9 11
12. Menemenspor 10 11
13. İstanbulspor 9 10
14. Denizlispor 9 10
15. Altınordu 10 10
16. Adanaspor 10 9
17. Manisa FK 10 9
18. Ankara Keçiörengücü 9 7
19. Balıkesirspor 9 6
Takımlar O P
1. Chelsea 9 22
2. Liverpool 9 21
3. Man City 9 20
4. West Ham 9 17
5. Brighton 9 15
6. Tottenham 9 15
7. M. United 9 14
8. Everton 9 14
9. Leicester City 9 14
10. Arsenal 9 14
11. Wolverhampton 9 13
12. Brentford 9 12
13. Aston Villa 9 10
14. Watford 9 10
15. Crystal Palace 9 9
16. Southampton 9 8
17. Leeds United 9 7
18. Burnley 9 4
19. Newcastle 9 4
20. Norwich City 9 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 21
2. Real Madrid 9 20
3. Sevilla 9 20
4. Atletico Madrid 9 18
5. Real Betis 10 18
6. Osasuna 10 18
7. Rayo Vallecano 10 16
8. Athletic Bilbao 9 16
9. Barcelona 9 15
10. Valencia 10 13
11. Espanyol 10 13
12. Mallorca 10 12
13. Villarreal 9 11
14. Elche 10 10
15. Celta de Vigo 9 7
16. Granada 9 7
17. Cádiz 10 7
18. Deportivo Alaves 9 6
19. Levante 10 5
20. Getafe 9 2