İşte Oryantiring Şampiyonaları!

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkında 36 kulüpten, 110 sporcunun katılımıyla düzenlenen Oryantiring Milli Takım Seçmesi ve Türkiye Bisikletle Oryantiring Şampiyonası sona erdi.

SPOR 10.08.2020, 18:53 10.08.2020, 18:53
İşte Oryantiring Şampiyonaları!

Türkiye Oryantiring Federasyonu , Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Şampiyonayı, Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz , Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Özgür Aygün, Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel,  Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nurcan Tabakoğlu, T.O.F. Genel Sekreteri Mahir Irmak, T.O.F. Organizasyon Kurul Başkanı Özgür Morbel, Federasyon ile GSB Sakarya İl Müdürlüğü görevlileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sakarya Şube Müdürlüğü yetkilileri takip etti. 

----


İlk gün yarışları sonrasında başarılı olan sporcular ödüllerine kavuştu. E16 Kategorisinde Hüseyin Gökay (Akhisar Sportif Havacılık Spor Kulübü) birinci, Altar Ilgaz Tuzcuoğulları (Çankaya Oryantiring GSK) ikinci, Mustafa Berk Demirtaş (Pusat SK) üçüncü, E18 Kategorisinde Turgut Köse (Kastamonu GSM) birinci, Furkan Özmar (Yalova HEM) ikinci,  Alper Kayakıran (Pusat SK) üçüncü, E 20 Kategorisinde Emre Çetinkaya (Yakamoz GSK) birinci, Abdullah Baykan (Adrenalin GSK) ikinci, Yusuf Parlak (Doruk Dağcılık ve DSK) üçüncü,  E21 Kategorisinde Ferhat Alyilmaz (Doruk Dağcılık ve DSK) birinci, Can Hüseyin Şapul (NEO DSK) ikinci, Aykun Aret Taşçıoğlu (İstanbul O.SK.İOG) üçüncü, E40 kategorisinde Özgür Özdemir (İstanbul OSK.İOG) birinci, Murat Türker Nazlıkaka (Ankara O. SK-AOSK) ikinci, Mahmut Şahin (Adana Doğa ve Su Sporları SK) üçüncü oldu. . EYB Kategorisinde Eren Hacıoğlu (Kastamonu GSM) birinci, Uğur Batu Yalçın (Bursa OSK) ikinci oldu.

----


K16 Kategorisinde Aleyna Minden (İnegöl Bel. SK) birinci, Sıla Dursun (Bursa Hedef GDSK) ikinci, Hatice Elif Kurt (Altun Hedef GSK) üçüncü, K18 Kategorisinde Ayşa Asya Tuzcuoğulları (Çankaya Oryantiring GSK) birinci, Eylül Şenal (Ankara Orienteering SK-AOSK) ikinci, Semanur Özdemir (İnegöl Bel SK) üçüncü ,  K20 Kategorisinde İrem Halat (İnegöl Bel SK) birinci, Elif Sena Uygun (Bucak Bld. O.DS.GSK) ikinci, Duygu Yurt (Z.G.Ö. MTAL GSK) üçüncü,  K21 Kategorisinde Gülşah Bircan Akpınar (Doruk D. Ve DSK) birinci, Hilal Oruç (İnegöl O.GSK) ikinci, Emine Bilir (Z.G.Ö. MTAL GSK) üçüncü olurken, K40 kategorisinde Emine Öztürk (Bursa OSK) ve KYB Kategorisinde yarışlara ferdi olarak katılan Okşan Girgin Holoğlu birinci oldu. 

----


İkinci gün yarışları sonrasında Erkeklerde ; E16 Kategorisinde Hüseyin Gökay (Akhisar Sportif Havacılık Spor Kulübü) birinci, Onur Özbalı ( Pusat SK) ikinci, Mustafa Berk Demirtaş (Pusat SK) üçüncü, E18 Kategorisinde Furkan Özmar (Yalova HEM G.) birinci, Turgur Köse (Kastamonu GSM) ikinci,  Alper Kayakıran (Pusat SK) üçüncü, E 20 Kategorisinde Ahmet Baykan (Adrenalin GSK ) birinci, Ahmet Yasin Temel (İstanbul O.SK-İOG) ikinci, ,Emre Çetinkaya (Yakamoz GSK) üçüncü, E21 Kategorisinde Aykun Aret Taşçıoğlu (İstanbul O.SK.İOG) birinci, Can Hüseyin Şapul  (Neo DSK) ikinci, Ali Mehmet Doğan (İnegöl Bel. SK) üçüncü,  E40 kategorisinde Özgür Özdemir (İstanbul OSK.İOG) birinci, Cevdet Alyılmaz (Doğruk Dağcılık ve DSK) ikinci, Murat Türker Nazlıkaka (Ankara O. SK-AOSK) üçüncü oldu. EYB Kategorisinde Eren Hacıoğlu (Kastamonu GSM) birinci, Berat Alp Yalçın (Bursa OSK) ikinci, Demir Özgün (Bursa OSK) üçüncü oldu.

----


Kadınlarda ; K16 Kategorisinde Aleyna Minden (İnegöl Bel. SK) birinci, Hatice Elif Kurt (Altun Hedef GSK) ikinci, Sıla Dursun (Bursa Hedef GDSK) üçüncü, K18 Kategorisinde Ayşa Asya Tuzcuoğulları (Çankaya Oryantiring GSK) birinci, Eylül Şenal (Ankara Orienteering SK-AOSK) ikinci, Semanur Özdemir (İnegöl Bel SK) üçüncü,  K20 Kategorisinde Elif Sena Uygun (Bucak Bld. O.DS.GSK) birinci, İrem Halat (İnegöl Bel SK) ikinci, Sueda Berksoy (İnegöl Bel SK) üçüncü, K21 Kategorisinde Hilal Oruç (İnegöl O.GSK) birinci, Gülşah Bircan Akpınar (Doruk D. Ve DSK) ikinci, Emine Bilir (Z.G.Ö. MTAL GSK) üçüncü olurken, K40 kategorisinde Bursa O.S. Kulübünden Emine Öztürk birinci,  Hülya Yalçın ise ikinci oldu. KYB Kategorisinde yarışlara ferdi olarak katılan Okşan Girgin Holoğlu birinci oldu.

Yorumlar (0)
banner59
12
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Ümraniye 30 44
9. Tuzlaspor 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23