YAŞAM HABERLERİ Bu haber 581 kez okundu
1 Ağustos 2013, Perşembe - 10.28

SOFRALAR SELAHİYE’DE

Akyazı Belediyesi halk iftarları birlik, beraberlik ve kaynaşma duyguları ile Selahiye Köyü’nde yapıldı. Başkan Yazıcı, Ramazan ayını tüm ilçe halkıyla birlikte yaşıyor olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

SOFRALAR SELAHİYE’DE

Akyazı Belediyesi tarafından Ramazanın boyunca ilçe genelinde her gün farklı bir belde, mahalle ve köyde düzenlenen halk iftarlarının 16’ncısı Salihiye köyünde yapıldı. İftar öncesinde tüm masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yazıcı, özellikle çocuklarla yakından ilgilendi.
MUHTARDAN TEŞEKKÜR
Salihiye Köyü Muhtarı Turan Sayılı “Akyazı Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Yazıcı’ya Ramazan ayında bizlere yaşattığı bu güzel birliktelik, kaynaşma, paylaşma gecesi için teşekkür ediyoruz” dedi.
MUTLULUK
Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ise “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşmaktayız. Ramazan boyunca ‘Ramazan Paylaşmaktır’ anlayışından hareketle her akşam farklı bir beldemizde, mahallemizde veya köyümüzde siz değerli Akyazılılar ile aynı sofrayı, aynı yudumu, aynı lokmayı paylaştık. Sizlerle aynı sofrada bulunmanın mutluluğu ve huzurunu yaşadık” diye konuştu.
Başkan Yazıcı konuşmasının son bölümünde, Kadir Gecesi’nin idrak edileceği 3 Ağustos gecesi Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak “Mahallemde iftar var” programına da tüm Selahiye Köyü sakinlerini davet etti.
Başkan Yazıcı, iftarın ardından köyün çocuklarına dondurma ikram ederek onlarla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...