EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 349 kez okundu
26 Aralık 2013, Perşembe - 09.21

ŞOFÖRLERE EĞİTİM

SATSO tarafından, ilki geçen yıl yapılan toplu taşıma aracı sürücülerine yönelik sertifikalı eğitimlerin ikincisi, kapsamı genişletilerek bu yıl da gerçekleştirilecek.

ŞOFÖRLERE EĞİTİM

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz yıl Sakarya’da ilk defa gerçekleştirilen SATSO 19. Meslek Grubu’nda personel ve öğrenci taşımacılığı hizmeti veren üyelere yönelik trafik ve iletişim eğitimi bu yıl da içeriği genişletilerek sertifika kapsamında yeniden yapılacak.
PROTOKOL İMZALANDI
Sertifikalı programı SATSO, Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile içeriği genişletildi. Eğitim programı il sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı yapan ticari taksi, taksi dolmuş, ticari minibüs, Umum servis araçları ve özel halk otobüsleri sürücüleri, bu araçların sahipleri ve sahibi olmak isteyenlere yönelik gerçekleştirilecek. Eğitim sonucunda, sertifika verilecek.
KONULAR GÜNCELLENDİ
Eğitim konularında da güncelleme yapılan programda mesleki eğitim ve davranış modelleri kursları düzenlenerek katılımcıların bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve yolcu memnuniyetinin artırılarak ildeki trafik düzenlemesinin de sağlıklı bir şekilde ilerlemesi hedeflendi.
KÖSEMUSUL DEĞERLENDİRDİ
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 10 binin üzerinde üyesi bulunması sebebiyle şehrin her kesimi ile iletişim halinde olan bir sivil toplum örgütüdür. Bu anlamda her kesimin memnuniyeti ve talepleri SATSO için çok önem arz etmektedir. 19. Meslek Grubumuz bünyesinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının sahipleri ve bu araçların sürücülerinin sektörel başarıları da bizim başarımız ilimizin başarısıdır diye düşünerek geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve yaklaşık 2500 kişinin katıldığı servis şoförlerine yönelik eğitimlerimize oldukça büyük ilgi gösterildi. Şoförlerimizin bu eğitim programından oldukça memnun olduğunu ve bu memnuniyet doğrultusunda da hizmet ettikleri kesimin memnuniyetini artırmaya gayret ettiklerini gözlemledik” diye konuştu.
EĞİTİM SERTİFİKASI
Kösemusul şöyle devam etti: “Bu karşılıklı memnuniyet ve gayreti göz ardı etmeden üyelerimizin var olan bilgi ve tecrübelerin üzerine bir kat fazlasını ekleyebilmeleri için şimdi de eğitimlerin içeriğini ve kitlesini güncelleyerek 19. Meslek Komitemiz ile birlikte yeniden bir çalışma yaptık. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde imzalanan protokol çerçevesinde 19. Meslek grubunda faaliyet gösteren üyelerimize yönelik gerçekleştirilecek eğitim programı sonrasında katılımcılara “Toplu Taşıma Aracı Sürücü Eğitim Sertifikası” verilecek olup eğitim aldıklarına dair ehliyet sayılabilecek kart düzenlenecek.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...