İŞTE KESİN ADAY LİSTELERİ

Sakarya'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

SİYASET 04.03.2019, 11:16 04.03.2019, 11:16
İŞTE KESİN ADAY LİSTELERİ

Sakarya'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Kesinleşen listelere göre Sakarya'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi - Ekrem Yüce (Cumhur İttifakı)
Adapazarı: Mutlu Işıksu (Cumhur İttifakı)
Akyazı: Bilal Soykan (Cumhur İttifakı)
Arifiye: İsmail Karakullukçu (Cumhur İttifakı)
Erenler: Fevzi Kılıç (Cumhur İttifakı)
Ferizli: İsmail Gündoğdu (Cumhur İttifakı)
Geyve: Murat Kaya (Cumhur İttifakı)
Hendek: Ali Kemal Sofu (Cumhur İttifakı)
Karapürçek: Orhan Yıldırım (Cumhur İttifakı)
Karasu: İshak Sarı (Cumhur İttifakı)
Kaynarca: Murat Kefli (Cumhur İttifakı)
Kocaali: Ahmet Acar (Cumhur İttifakı)
Pamukova: Cevat Keser (Cumhur İttifakı)
Sapanca: Özcan Özen (Cumhur İttifakı)
Serdivan: Yusuf Alemdar (Cumhur İttifakı)
Söğütlü: Koray Oktay Özten (Cumhur İttifakı)

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
Adapazarı: İsmail Kılıç
Arifiye: Güngör Baş (Millet İttifakı)
Karapürçek: Nizamettin Yıldız (Millet İttifakı)
Karasu: Kerem Erksoy (Millet İttifakı)
Kaynarca: Nalan Akçay (Millet İttifakı)
Pamukova: Hüseyin Eryiğit (Millet İttifakı)
Sapanca: Cengiz Çiçek (Millet İttifakı)
Serdivan: Zafer Kazan (Millet İttifakı)
Söğütlü: Ferda İlter (Millet İttifakı)

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
Taraklı: İbrahim Pilavcı (Cumhur İttifakı)

İYİ PARTİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Cihan Kolip (Millet İttifakı)
Akyazı: Adem Güner (Millet
Erenler: Şemsettin Duman (Millet İttifakı)
Ferizli: Serhat Çiçek (Millet İttifakı)
Geyve: Atilla Zeytinoğlu (Millet İttifakı)
Hendek: Ahmet Merçan (Millet İttifakı)
Kocaali: Kemal Din (Millet İttifakı)
Taraklı: Mehmet Aydın (Millet İttifakı)

SAADET PARTİSİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Fahrettin Abay
Adapazarı: Abidin Birinci
Akyazı: Selman Demirtaş
Arifiye: İsmail Kul
Erenler: Abdullah Satır
Ferizli: Halim Aşık
Geyve: Fikret Özer
Hendek: Yasir Yüksek
Karapürçek: Mehmet Ali Gedik
Karasu: Kerim Ali Aksoy
Kaynarca: Ergün Öztürk
Kocaali: Azem Emanet
Pamukova: İbrahim Güven Övün
Sapanca: Ömer Yaşar Çömlekçioğlu
Serdivan: Mecit Para
Söğütlü: Özdemir Özcan
Taraklı: Veysel Güneş

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
Adapazarı: Eray Yeşilçimen
Hendek: Turgut Babaoğlu
Karasu: Mehmet İspiroğlu
Kaynarca: Mustafa Boğaz
Karapürçek: Hasan Cavit Karslı
Akyazı: Naim Yolçu
Erenler: Uğur Başsöz
Pamukova: Gürbüz Pertev
Söğütlü: Hatice Yılmaz
Ferizli: Ramazan Demiroğlu
Serdivan: Ahmet Bilgili
Kocaali: Hüseyin Can
Sapanca: Kadir Can
Taraklı: İbrahim Tüfekçi
Geyve: Mehmet Karcı
Arifiye: Hakan Yazıcı

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Fuat Özbay
Taraklı: Mahir Tokat
Söğütlü: Saadet Özdemir
Serdivan: Sıtkı Demirci
Sapanca: Murat Bayraktar
Pamukova: İsmail Hakkı Çapoğlu
Karasu: Caner Yata
Karapürçek: Suat Bel
Hendek: Ahmet Sinan Kesici
Geyve: Mehmet Değer
Ferizli: Haydar Hüseyin Özcan
Erenler: Merve Değirmen
Arifiye: İshak Koçak
Akyazı: Süleyman Pekdemir
Adapazarı: Erol Sak

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ:

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Suat Ungan

VATAN PARTİSİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Ali Aşkar

DEMOKRAT PARTİ:

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Cengiz Karabaş

Taraklı: Hızır Acar

Söğütlü: Ali Ökten

Serdivan: Zeki Mayasılcı

Sapanca: Hülya Lüleci

Kaynarca: İsa Soysal

Hendek: Gökhan Yusuf Yetimoğlu

Geyve: Basri Bölükbaş

Ferizli: Zeki Kuru

Erenler: Bülent Akca

Arifiye: Taşkın Ömür

Akyazı: Erol Erdem

Adapazarı: Ekrem Birer

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ:

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Yaşar Karataş

Erenler: Fethi Doğan

DEMOKRATİK SOL PARTİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Necati Eker

Taraklı: Muharrem Yaman

Söğütlü: Gülten Sert
Serdivan: İsmail Kaya

Sapanca: Asiye Örden

Pamukova: Zeki Gültekin

Hendek: Nizamettin Sağkol

Geyve: Kadir Kahyaoğlu

Ferizli:Ümit Özdemir

Erenler: Selehattin Demir

Arifiye: Sabriye Eker

Adapazarı: Tanju Peker

BAĞIMSIZ ADAYLAR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Kaşkaş, Murat Taksim, Selim Çatallar

Serdivan: Turan Tekbay

Sapanca: Oya Arapoğlu

Pamukova: İrfan Metin

Adapazarı: Cem Bükülmez

Yorumlar (0)
banner35
2
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Konyaspor 25 31
12. Sivasspor 24 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 23 38
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 23 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Menemen Belediyespor 23 26
14. Balıkesirspor 23 24
15. Boluspor 23 23
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19