ALEMDAR’DAN DEV PROJELER

Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Daha müreffef bir Serdivan için gecemizi gündüz çalışacağız”

SİYASET 26.03.2019, 10:10 26.03.2019, 10:10
ALEMDAR’DAN DEV PROJELER

TEMALI PARKLAR 
Sakarya’da park anlayışını değiştiren trafik park gibi projeler ile Serdivan’ı merkez haline getirdik. Yine büyük ölçüde ilgi çekecek, çocuklarımızın hem eğlence hem eğitim gündemini zenginleştirecek yeni tematik parklar yapıyoruz.

ADLİ YARDIM
Adli yardım projemizle vatandaşlarımız kendisini adli olaylarda yalnız hissetmeyecek. İlgili kanunlar çerçevesinde adli olaylarda imkansızlıklar sebebiyle profesyonel vekil yardımı alamayan vatandaşlarımıza ücretsiz adli yardım desteğinde bulunacağız.

AKTİF YAŞLANMA MERKEZİ
60 yaş ve üstü vatandaşlarımızın kendilerini zinde hissedecekleri, etkinliklere katılabileceği, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabileceği sıcak bir ortam sunmayı amaçlıyoruz. Merkezimizde çeşitli atölyelerle, el becerileri etkinlikleri, müzik, sinema gösterimleri, tiyatrolar vb. birçok etkinlik gerçekleştirilirken, vatandaşlarımız için çay, kahve içip sohbet edecekleri küçük bir kafe ve kitap okuyabilecekleri bir kütüphane de yer alacak.

ÇARK DERESİ 3. ETAP
Çark Deresi çevresinde başlattığımız dönüşüm 32 Evler Mahallemize kadar devam ediyor. Bisiklet ve yürüyüş yolları, peyzaj ve çocuk oyun alanları Çark Deresi’nde sizler için yükseliyor.

E-REFERANDUM
Serdivan’da her bir vatandaşımızın fikri bizim için çok değerli. Bu sebeple çağımızın en büyük buluşlarından blockchain teknolojileri ile belediyemizin yapacağı projelerin her adımın da sizlerin aktif katılımlarını ve söz sahibi olmasını sağlayacağız.

E-VATANDAŞ
Bilgi çağında Serdivanlı hemşehrilerimiz belediye binasına gelerek yapmak zorunda oldukları birçok iş için artık tek bir tık yeter! e-vatandaş Projesi ile Serdivan Belediyesi online olarak hizmetinizde olacak.

ENGELSİZ YAŞAM KOORDİNASYON MERKEZİ
Serdivan’da engelli her vatandaşımız bizim için çok önemli. Onların ihtiyaçları ve rehabilitasyonu düşünülerek hazırlanacak merkezimizde, vatandaşlarımızın günlük hayatlarında hissettikleri’ engelleri’ kaldırmaya çalışacağız.

GENÇ KARİYER KOORDİNASYON MERKEZİ
Bugün sadece diplomaya sahip olmak yetmiyor. Bu merkezimizle öğrenciler ve gençlerimiz, farklı sektörlerin önde gelen isimleri ile buluşurken, sertifikalı programlarla kişisel gelişim, etkili konuşma, zaman yönetimi, iletişim becerileri, kariyer planlama, meslek seçimi, CV hazırlama, vb. konularda uzmanlarından destek ve eğitim alacaklar.

GÖLPARK 3. ETAP
Doğamızı kullanarak korumaya devam ediyoruz. Gölpark 3. Etap ile Sapanca Gölü Serdivanlılarla buluşmaya devam ediyor.

JUSTINIANUS KÖPRÜSÜ TURİZM MERKEZİ
UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne kazandırdığımız şehrimizin simgesi Justinianus Köprüsü, yapılacak restorasyon ve kalıcı çevre düzenleme projeleriyle 2021 yılında turizme açmayı hedefliyoruz.

KADIN SPOR MERKEZLERİ
Kadınlarımıza pozitif ayrımcılıkta öncü olmaya devam ediyoruz. Onlar için sosyalleşebilecekleri ve ücretsiz istifade edebilecekleri spor merkezleri inşa edeceğiz.

KENT ORMANLARI
Şehir içerisindeki yeni nefes alanları, kent ormanlarımız sizleri bekliyor. Bu ormanlarda meyve bahçeleri ve Serdivan ile özdeşleşen ağaçlarla doğamızı korurken kent estetiğine de katkı sağlayacağız.

MAHALLE MERKEZLERİ
Yüzme havuzları, kapalı çocuk oyun alanları, spor merkezleri ve kıraathaneleri ile mahalle halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak merkezler inşa ediyoruz.

MEYVE BAHÇELERİ
Serdivan’ın sembolleri incir, kiraz, ayva, kestane gibi ağaçlar şehir içindeki park alanlarında meyve verecek. Her parkımızda bu ağaçlarımızı dikip yeşerteceğiz. Çocuklarımız Serdivan’ın meyvelerini dalından tadıyor olacak.

MİLLET BAHÇESİ
Cumhurbaşkanımızın her ilde yapılmasını ön gördüğü millet bahçesini ilçemizde de hayata geçiriyoruz. Bahçemizde koşu ve yürüyüş parkurları, geniş çim alanları, nilüfer göletleri ve zengin peyzaj ile şehir içinde nefes alabileceğimiz alanlar oluşturuyoruz.

SERDİVAN MİLLİ PARK
Sakarya ve Sapanca Gölüne hakim bir noktayı çevreleyen mera alanı Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan çalışma ile doğa turizmine açılıyor. Milli Park olması için yürütülecek çalışmalarımızla Serdivan yeni bir turizm merkezine daha kavuşuyor.

MUSİKİ TOPLULUĞU
Serdivan kültür ve sanatın her alanında bir adım önde olacak. Serdivan Musiki Topluluğumuz ile kendi musiki topluluğumuzu kuracağız. Ülkemizin en yetkin hocaları, ilgililerle bir araya gelecek ve düzenli olarak birlikte musiki icra edecekler.

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ
Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak girişim olarak hayata geçecek olan enstitü; tekstil hazır giyim, örme hazır giyim, moda tasarımı, nakış, el sanatları, resim, seramik, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümleri ile ülkemizin sanat ve ticaret hayatına büyük katkılar suancak.

ORGANİK KÖY PAZARI
Belediyemiz çiftçinin her zaman yanında. Organik Pazar’da çiftçimiz kendi tarım ürünlerin pazarlama imkanı bulacak. Serdivan’da tarım, organik pazarlamamızla hem güvence altında olacak hem de büyüyecek.

ÖĞRENCİ YAŞAM DESTEK MERKEZİ
Üniversite kenti Serdivan’da öğrencilerimizin çamaşır yıkama ve kurutma işlemleri gibi en temel ihtiyaçlarında kütüphane, bilgisayar ve internete kadar birçok ihtiyacı tek bir çatı altında giderilecek. Üstelik bu merkezimizde bütün hizmetler ücretsiz.

YENİ PAZAR ALANLARI
Mevcut Pazar alanlarımız büyüyüp daha da genişlerken her bölgemiz Pazar alanına kavuşacak, pazarsız mahallemiz kalmayacak.

SAADETHANE
Aileyi, kadını ve çocuğu ilgilendiren hemen her konuda desteğe ihtiyacınız olduğu zamanda, bir adım ötenizde Saadethane olacak. Psikologlar, aile danışmanları, pedagoglar ve sosyal hizmet uzmanlarımızla sizlerin yanında, yakınında olacağız.

SAHAFLAR SOKAĞI
Fatih Cami’sinin yenilenen projesi ile Serdivan bir külliyeye kavuşacak. Caminin gölgesinde inşa edilecek Sahaflar Sokağı ile kitap severlerin merkezi Serdivan’da olacak.

SEYİR TERASLARI
Sapanca Gölü’nü ve Adapazarı’nı gören tepelerimize hemşehrilerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri ikonik seyir terasları oluşturuyoruz.

SIFIR ATIK
İlk etapta Serdivan’ın bütün resmi dairelerinde başlatılacak olan projemizde atık toplama alt yapısı oluşturulacak. Böylece geri dönüşümü sağlanabilecek atıkların tamamı geri kazanılacak.

ŞEHİR KÜTÜPHANESİ
Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden biri olacak Sakarya Şehir Kütüphanesi belediyemizin girişimleri ile eski Serdivan Belediye binamızın olduğu yerde yükselecek. 7/24 saat boyunca hemşehrilerimizin hizmetinde olacak.

TEMATİK MEYDANLAR
Tarihimiz ile günümüz arasında bir bağ oluşturacak tematik park alanları inşa ediyoruz. Şehrimizi güzelleştirirken özellikle çocuklarımızın yaşayarak öğrenme faaliyetlerini yürütecekleri kentsel mekanlar oluşturuyoruz. Göktürk Meydanı’nda Orhun Yazıtları’yla çocuklarımız yaşayarak ve görerek kendi tarihlerine tanıklık edecekler.

TEMİZ ENERJİ
Çevre dostu belediyecilikte öncü olmaya devam ediyoruz. Belediyemizin ve kent içi aydınlatmaların tükettiği enerjiyi güneş ve rüzgar panelleriyle geri kazanacağız.

TİYATRO TOPLULUĞU
Şehrimize yetkin bir tiyatro topluluğu kazandıracağız. Bu topluluk oyunlarını sergilerken aynı zamanda ilgililerinin de eğitim alıp sahnede yetişeceği bir yer olacak.

ÜCRETSİZ İNTERNET ERİŞİMİ
Serdivan’da çağı yakalamayı önemsiyoruz. Oluşturacağımız internet bulut havzaları ile Serdivan’da bütün kamusal alanlar ücretsiz internete erişecek.

YENİ OTOPARKLAR
1500 araçlık yer altı otoparkı ile Sakarya’nın en büyük otopark projesini hayata geçiren belediyemiz, ilçemizin ihtiyaç duyulan birçok noktasına yer altı ve yer üstü otoparkları inşa etmeye devam edecek.

YENİ PARKLAR
Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçelerinden Serdivan’a yakışır hemşehrilerimizin beklentilerini karşılayacak yeni park alanları inşa ediyoruz.

YEŞİL KUŞAK
Serdivan’a 7 Milyon m2 büyüklüğünde kesintisi yeşil kuşak inşa ediyoruz. Bu projede meydanlar, parklar, bisiklet, yürüyüş ve koşu yolları da sizleri bekliyor olacak.

BOTANİK PARKI PROJESİ
İçinde birçok bitki ve ağaç çeşidinin yer alacağı; yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları ile farklı aktivitelerin gerçekleştirebileceği Botanik Park’ta vatandaşlarımız doğayla iç içe olacak.

VADİ SAKARYA MAVİ YOL PROJESİ
İçerisinde bisiklet ve yürüyüş yollarının yer alacağı kesintisiz yeşil bir koridor oluşturacağız.4 km uzunluğundaki duble yol sayesinde Serdivan’ın merkezini ve Sapanca Gölü’nü birleştireceğiz. Bu sayede D-100’den Sakarya’nın 4. Girişi de açılmış olacak.

GERİATRİ MERKEZİ
Serdivan’da sağlık turizminin geliştirilmesi noktasında hayata geçireceğimiz geriatri merkeziyle, Sapanca gölüne kıyısı olan bölgelerimiz ulusal ve uluslararası alanda öncelikli tercih edilecek bir konuma gelecek.

YENİ BAĞLANTI YOLLARI

10 km uzunluğunda yeni duble yollar sayesinde Serdivan’da ulaşım daha da kolaylaşacak.

•          Beşköprü Yeni Bağlantı Yolu Projesi

•          Serdivan Merkez Üniversite Bağlantı yolu projesi

•          Yazlık Yeni Bağlantı Yolu Projesi

ESENTEPE ÜNİVERSİTE KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJESİ
Esentepe Köprülü Kavşak sayesinde Sakarya’nın 4. Girişi Serdivan’daki yollarla entegre olacak. Bu sayede şehre giriş ve çıkışlar kolaylaşacak. Ayrıca Esentepe bölgesindeki yerleşim alanlarına ulaşım daha da kolaylaşacak.

D-100 GİRİŞİ VE ÇEVRESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
Serdivan D-100 girişi ve çevresindeki alanların kentsel dönüşümü sağlanarak şehrin girişi estetik bir görünüme kavuşacak. Bölge nitelikli markaların showroomlarının bulunduğu ticaret aksına dönüştürülecek.

ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU PROJESİ
Basketbol, yüzme, tenis ve salon sporlarının da yer alacağı çok amaçlı spor salonunu Serdivan’da hayata geçireceğiz.

YENİ KAYMAKAMLIK BİNASI
Serdivan’ın merkez kimliğinin oluşturulması noktasında planlama çalışmalarını tamamladığımız Serdivan Kaymakamlık binasını 13 dönüm alan üzerinde hayata geçireceğiz.

DOĞA TARİH MEDENİYET MÜZESİ
Çocuklarımızın medeniyetler tarihi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilecekleri, içerisinde bilimsel deney de yapabilecekleri, doğa tarih medeniyet müzesi sayesinde eğitim ve öğretime yeni bir vizyon kazandıracağız. ENGİN ARAPOĞLU

Yorumlar (0)
banner35
-3
sisli
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 27 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 27 43
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 27 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Ankaragücü 26 23
20. Denizlispor 26 21
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 27 51
3. Leicester City 27 50
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 25 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 26 30
15. Burnley 27 29
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 27 17
20. Sheffield United 27 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20