KÜLTÜR HABERLERİ Bu haber 1821 kez okundu
21 Haziran 2011, Salı - 17.33

Şiire doyacağız

11.Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları perşembe günü başlıyor...

Şiire doyacağız

11 yıldır edebiyat dünyasında önemli izler bırakarak sürdürülen Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları yine değerli şairlerle sanatseverleri buluşturacak. Yunanistan, Bulgaristani,Makedonya ve Kırım’dan konuk şairlerin de olacağı şiir akşamlarının hazırlıkları tamamlandı.
Edebiyat üzerine önemli söyleşilerin de gerçekleştirildiği etkinlik, sanat camiasında hasretle bekleniyor. Şiir akşamları kapsamında ilk program Perşembe günü herkese açık olarak Adapazarı Kültür Merkezi AKM’de başlayacak. 23 Haziran 2011, Perşembe, Adapazarı Kültür Merkezi’nde düzenlenen saat 20 30’daki açık oturumun konusu ; ‘Türk Edebiyatı Dergisi ve Ahmet Kabaklı’ olacak.
Katılımcılar: Servet Kabaklı (Açılış konuşması), Prof.Dr. Mehmet Mehdi ,Ergüzel (Yönetici), İsa Kocakaplan, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Turgut Güler
DOĞAN HIZLAN DA GELİYOR
24 Haziran 2011, Cuma, Sapanca Özkum tesislerinde düzenlenecek Forumu Ünlü Yazar Doğan Hızlan yönetecek. Saat 17. OO’de başlayacak etkinliğin konusu ‘Türk Şiirinin Yarınları’. Foruma konuk şairler de katılacak.Gece saat 21.00’de ise Konser var ‘Anadolu ve Balkan Esintileri’ (Sapanca Sahili)
Sanatçı ;Rüstem Avcı / TRT Saz Sanatçıları
25 Haziran 2011, Cumartesi saat 20.30’da ise Sapanca Sahili’nde şairler kendi şiirlerini halkla paylaşacak.
Katılımcı Şairler
Abdülkadir Budak,Agim Rifat Yeşeren (Kosova),Bejan Matur,Betül Dünder,Can Bahadır Yüce
Çiğdem Sezer,Didem Gülçin Erdem,Emel Özkan,Haydar Ergülen,Hüseyin Atlansoy,İhsan Deniz
Necmi Abdürrezzak (Yunanistan),Selçuk Küpçük,Semiha Bekir (Bulgaristan),Serkan Türk,Sezen Seyfullah (Makedonya),Şeref Akbaba,Şeref Bilsel,Uğur Erden,Zayra Zinetdinova (Kırım)
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...