YAŞAM HABERLERİ Bu haber 444 kez okundu
3 Aralık 2013, Salı - 09.10

SERDİVAN’DA ENGEL YOK

Serdivan Beleodiyesi’nce düzenlenen Engelliler Günü programında sahne alan engelli Ayhan Yarıcı, Türkiye’nin ilk ve tek engelli stand-upı “Yüzyılın En Sakat Gösterisi” ile izleyenleri hem güldürdü, hem düşündürdü.

SERDİVAN’DA ENGEL YOK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi’nde farklı bir organizasyonla kutlandı. Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Engelliler günü özel programında engelli stand-upçı Ayhan Yarıcı “Yüzyılın En Sakat Gösterisi” adlı tek kişilik şovuyla izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.
TÜRKİYE’DE İLK
Türkiye’nin tek kişilik ilk ve tek engelli gösterisini sergileyen Ayhan Yarıcı, esprileriyle salondakileri kahkahaya boğdu. Yarıcı, engelli olmanın dezavantaj değil avantaj olduğunu belirterek, “Araç alırken ÖTV yok, su parası yarı yarıya indirimli, belediye otobüsleri bedava. Şimdi soruyorum, kim daha avantajlı” diyerek, duruma esprili bir yaklaşım sergiledi.
ENGELLİYE BAKIŞ DEĞİŞTİ
Yarıcı, Türkiye’de engellilere bakışın değiştiğini ve bunun daha da iyileşmesi için bu tarz desteklere ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, gösteriye ev sahipliği yapan, destek olan Serdivan Belediyesi’ne ve Başkan Yusuf Alemdar’a teşekkür etti. Yarıcı, “Engelliler gününü farklı kutlayan ve her zaman engelli vatandaşların yanında olan Serdivan Belediyemize ve Yusuf Başkanımız’a teşekkür ediyorum” dedi.
KATILANLAR
Programı Serdivan’daki Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Okulu, Ayşe Sadi Ünal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Okulları, Kanada Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve OÇEM (Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi) öğrencileri, velileri ve okul yöneticileri ile birlikte izlediler. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...