DÜNYA HABERLERİ Bu haber 30175 kez okundu
20 Mart 2014, Perşembe - 16.10

SERDİVAN’A KENT ORMANI

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, amaçlarının “Yeşil Serdivan” olduğunu belirterek, ilçedeki birinci sınıf tarım arazilerinin korunacağını ve “Kent ormanı” kurulacağını söyledi.

SERDİVAN’A KENT ORMANI

Aralık Mahallesi’ndeki kahve toplantısında konuşan AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, seçim çalışmalarına 50 gündür devam ettiklerini ifade ederek, Serdivan’ın tüm mahallelerini ve köylerini gezerek yeni dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projeleri paylaştıklarını söyledi.
TARIM VE HAYVANCILIK
AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar ise projelerini ve hedeflerini halkla paylaştı. Alemdar, tarım ve hayvancılığın ağırlıklı olduğu Aralık Mahallesi’ndeki projelerin de bu doğrultuda planlandığını söyledi.
ORTAK KARAR
Yeni projelerde bazı noktalara önem verdiklerini ifade eden Yusuf Alemdar, daha önce olduğu gibi aynı şekilde katılımcı belediyecilik anlayışıyla hizmet etmeye devam edeceklerini, bu doğrultuda her mahalleden gönüllülerle birlikte mahallelere yapılacak olan yatırımlara beraber karar verileceğini söyledi.
KENT ORMANI
2014-2019 yılında uygulamayı düşündükleri projelerin odak noktasında “yeşil Serdivan” olduğunu dile getiren Yusuf Alemdar, kurulacak Serdivan Kent Ormanı projesinden de bahsetti. Proje ile her yeni doğan Serdivanlı’ya, her yeni evlenen çifte ve Serdivan’a yeni taşınan her vatandaşa birer ağaç dikileceğini ve Serdivan Kent Ormanı oluşturulacağını söyledi.
TARIM ARAZİLERİ
Bölgedeki 1.sınıf tarım arazilerine asla dokunulmayacağını belirten Alemdar, “Biz 20 sene sonra, 30 sene sonra gençlerimize, çocuklarımıza beton yığını bırakmak istemiyoruz. Köylerimizin merkezlerinde ev yapmak isteyen hemşehrilerimiz ise köy merkezini taşmamak koşuluyla ev yapabilecekler. Vatandaşlarımızın geçim kaynağı olan tarım arazilerini koruyarak, buna paralel olarak hayvancılığın devam etmesini sağlayacağız” dedi.

 

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...