SİYASET HABERLERİ Bu haber 1630 kez okundu
22 Mart 2020, Pazar - 13.27

Serbes: Evde kalmayı en iyi şekilde değerlendirebiliriz

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes Koronavirüsten korunmak için evde kalınan zamanın en iyi şekilde değerlendirilebileceğini söyledi.

Serbes: Evde kalmayı en iyi şekilde değerlendirebiliriz

Bu durumun tüm ülkeler için olağan üstü bir durum olduğunu, toplumun sağlığı için evde kalma kuralına yetkililerin ikinci bir açıklama yapana kadar titizlikle uyulması gerektiğini vurguladı. Bilim kurullarınca evde kalmanın virüsten ko-runmak ve yayılmasını önlemek için çok önemli bir tedbir olduğunun dile geti-rildiğini vurgulayan Serbes, Gelecek Partisi olarak bir çok faaliyeti bu sebeple gerçekleştiremediklerini ve ertelediklerin kaydetti.
SAHADA OLMAYI ÖZLEDİK
Parti üyeleri ile sahada koşturmayı, insanlarla bir arada olmayı çok önemsedik-lerini dile getiren Serbes , bu günlerde bunu gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşadıklarının altını çizdi. Serbes, “Parti çalışmalarımızı ve toplumla buluşmala-rımızı büyük bir hızla sürdürüyorduk. Kısa bir süreçte bir çok sivil toplum kuru-luşlarının temsilcilerini ziyaret ettik. Parti il binamızı kullanıma açtık. İl ve ilçeler-de yönetim oluşturma çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Daha bir çok faaliyetimiz olacaktı. Ancak Koronavirüs sebebiyle faaliyetlerimizi askıya almak zorunda kaldık. Evde kalmak çok zor ama siyasetçiler olarak önce bizler topluma örnek olmak durumundayız. Toplumun sağlığı her şeyden önemli. Belirtilen kurullara önce bizler uymalıyız.“ diye konuştu. 
HAYATINI KAYBDENLERE RAHMET, HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM
Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet hasta olanlara da acil şifalar dileyen Serbes, şunları kaydetti: “Dualarımızla onların yanındayız. Çok zor bir süreç. Ailesinde, yakınlarında bu hastalığa maruz kalanların Allah yardımcıları olsun. Hayatını kaybedenlere de Allah rahmet eylesin yakınlarına en güzel sabrı versin. Onların üzüntülerini ve acılarını paylaşıyoruz. Tedbirlere uyarak ve dayanışma halinde bu zor günleri de İnşallah atlatacağız. Sağlık her şeyden önemli. Tedbirlere uymak hayati önem taşıyor. Bu vesile ile de fedakar sağlık çalışanlarımıza da çok teşekkür ediyoruz ve ‘iyi ki varsınız’ diyoruz. Yap-tıkları iş gerçekten her türlü takdirin üzerinde. Allah güç ve kuvvet versin”
EVDE OLMAYI AVANTAJA ÇEVİRMELİYİZ 
Kalabalık guruplarla bir araya gelemeseler de partililer olarak telefon, internet gibi iletişim araçlarıyla görüştüklerini fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Serbes , olağanüstü bu durum bittikten sonra yine kaldıkları yerden sahada ça-lışmalara başlayacaklarını belirtti. Evde kalma sürecini de en iyi şekilde değer-lendirilebileceğini anlatan Serbes , “Bu vesile ile ailelerimizle birlikte daha çok zaman geçirme fırsatı bulduk. Ayrıca bol bol zamanımız var. Hayatı ve kendimi-zi sorgulama, iç muhasebe yapabiliriz. Kişisel gelişimimiz için kitaplar okuyabilir, filmler izleyebiliriz. Kullanmadığımız iyi durumdaki giysileri bir kenara toparla-yıp daha sonra yardım kutularını atabiliriz. Son kullanım tarihi gelmemiş ilaçları sağlık ocaklarına vermek üzere ayırabiliriz. Artık okunmayacağını düşündüğü-müz kitaplarımızı ayıklayıp bu süreç sonunda kütüphanelere bağış yapabiliriz. Normal zamanda fırsat bulup arayamadığımız yakınlarımız ve dostlarımızla tele-fonla görüşebiliriz. Kısaca evde olma fırsatını da bir şekilde avantaja çevirmeli-yiz.“ diye konuştu.

1/1
Serbes: Evde kalmayı en iyi şekilde değerlendirebiliriz
Serbes: Evde kalmayı en iyi şekilde değerlendirebiliriz

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...