KÜLTÜR HABERLERİ Bu haber 2221 kez okundu
22 Mayıs 2020, Cuma - 09.54

Senin Maceran

Türkçe Öğretmeni Elif Alp, koronavirüs salgınında evlerde kalmak zorunda olan çocukların ilgisini çekebilecek bir kitap yazdı.

Senin Maceran

Kararları sen ver! Kolyenin şifresini bul! Kendini maceranı yaşa! sloganı ile sürpriz bir kitap hazırlayan yazar Alp, “Eminim ki çocuklar bu kitaba bayılacak” dedi.
KİTAP OKUMAYI SEVDİRTMEK İÇİN
Karantina günlerinde öğrencilerin severek okuyacağı bir kitap yazan Elif Alp, “Pamukova'da görev yapan Türkçe Öğretmeni olarak, öğrencilerim kitap okurken sıkıldıklarını, kitap okumayı sevmediklerini, hemen uykularının geldiğini belirtmeleri üzerine onlara kitap okumayı sevdirtmeyi hedefledim. Korona virüsle mücadele kapsamında  karantina sürecinde tüm çocuklara faydalı olmak için okurken asla sıkılmayacakları, kendilerini maceranın içinde bulacakları, hikayenin kilit noktalarında kendileri karar verip ona göre sayfalar arasında ilerleyecekleri, gizli şifre bulacakları, alışılmışın dışında, tamamen okuyucu merkezli bir kitap yazdım” diye konuştu.
OKUYUCUYA GÖRE DEĞİŞEN SONUÇ
Kitabında farklı bir üslup kullandığını söyleyen Alp, “Yazdığım kitap, daha önceki çocuk kitaplarına benzemeyip tek bir sonu olmayan, okuyucunun vereceği karara göre değişik birçok sonu olan bir kitaptır. Eminim ki çocuklar bu kitaba bayılacak!” dedi.

1/2
Senin Maceran
Senin Maceran
2/2
Senin Maceran
Senin Maceran

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...