GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 447 kez okundu
18 Eylül 2019, Çarşamba - 16.48

Şehitlik ve gazilik şereflerin en yücesi

Vali Nayir; “Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde sergilenen fedakârlık ve kahramanlıklar hafızlarımızdan asla silinmeyecektir.”

Şehitlik ve gazilik şereflerin en yücesi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Nayir mesajında şu ifadelere yer verdi; “Vatanın her karış toprağında terlerini ve kanlarını akıtmış ve en zor şartlar altında vatanına, bayrağına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış olan aziz milletimiz, şanlı tarihi boyunca şehitlerimizin ve gazilerimizin açtığı yolda ilerlemiştir. Gazilerimiz, fedakârlıklarıyla bizlere nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmiştir. Ay yıldızlı al bayrağımız, onların cesaretleri sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmaktadır.
GAZİ MİLLET
Şehitlik ve gazilik makamları, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Milletimiz, atalarımızdan miras kalan kadim gaza anlayışıyla, bugün de istiklaline ve istikbaline yönelen tüm tehditlere karşı koymaktadır. Askerlerimizin, polisimizin terörle kahramanca mücadeleleri ve tüm fertleriyle Milletimizin 15 Temmuz'daki direnişi bunun en güzel örneğidir. Bu millet gazi millettir. Bu milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük gurur kaynağıdır.
FEDAKARLIK VE KAHRAMANLIK
Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde sergilenen fedakârlık ve kahramanlıklar hafızlarımızdan asla silinmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri kahraman Gazilerimizin "19 Eylül Gaziler Günü”nü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...