TEKNOLOJİ HABERLERİ Bu haber 6062 kez okundu
5 Mayıs 2011, Perşembe - 18.28

SAÜ Hidromobil'e komşu desteği

Sakarya Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü ile MMO Makina Mühendisler Odası Kocaeli Şubesi, TUBİTAK tarafından her yıl yapılan Hidromobil (Hidrojen Enerjisi ile Çalışan Araba Yarışlarına) ortak katılmak üzere protokol imzalandı

Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. İsmail Çallı ve MMO Makina Mühendisler Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Nedim Kara tarafından İzmit’de bulunan MMO Kocaeli Makina Mühendisler Odası’nda sade bir törenle imzalanan protokol ile Makina Mühendisliği öğrencileri ve Sakarya Üniversitesi Enerji Teknolojileri Takımı (SETT) tarafından tasarımı yapılacak olan prototib araç MMO Makina Mühendisler Odası Kocaeli Şubesi’nin sponsorluğunda yapılacak.
Yapılan protokol ile üniversite öğrencileri okulda öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe aktarma ve piyasa tecrübesi kazanma olanağı elde edecek.
Makina Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Teknoloji Mühendisliği Fakültesi Makina ve Elektrik bölümü öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının kurduğu SETT (Sakarya Üniversitesini Enerji Teknolojileri Takımı) geçen yıl yapılan Shell-Eco Maratonu’nda Türkiye’den katılan üniversiteler arasında birinci olmuştu. TUBİTAK’ın düzenlediği Hidromobil Hidrojen enerjisi ile çalışan otomobil yarışlarına da katılan SETT ekibi Ankara’da yapılan yarışlarda ANOK (Ankara Otomobil Sporları Kulübü) Kupası'nı almıştı.
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...