GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 628 kez okundu
21 Kasım 2019, Perşembe - 15.43

SASTOP, Ada Treni ilgili son gelişmeyi açıkladı

Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) Oturum Başkanı Av. Ü. Önder Döker, Ada Treni Komisyonu adına yaptığı açıklamada müjdeli haber verdi.

SASTOP, Ada Treni ilgili son gelişmeyi açıkladı

Döker, Adapazarı - Pendik, Pendik -Adapazarı arasında 4 geliş 4 gidiş olarak  çalıştırılan Adapazarı Ekspresleri’nin 5 gidiş 5 dönüş olarak çoğaltıldığını söyledi.
GÖRÜŞMELER OLUMLU SONUÇLANDI
Ada Treni seferlerinin artırıldığı açıklamasını yapan SASTOP Oturum Başkanı Av. Ü. Önder Döker, “SASTOP olarak TCDD ve TCDD Taşımacılık ile yapılan görüşmelerimiz olumlu sonuç verdi. Sakarya’mızı bizden daha çok sahiplenen yetkililer 7 Aralık 2019 tarihinden itibaren Adapazarı-Pendik, Pendik-Adapazarı arasında 4 geliş 4 gidiş olarak  çalıştırılan Adapazarı Ekspresleri 5 gidiş 5 dönüş olarak çoğaltıldı. Vagon sayısının arttırılması da gündemde” diye konuştu.
SEFER SAYILARI İHTİYACA GÖRE ARTACAK
Döker, “Yetkililerden aldığımız  bilgiye göre; üçüncü Konvansiyonel hattın yapım çalışmaları bittiğinde, Ada Ekspresi sefer sayıları eskiden olduğu gibi  8-12 sefere çıkarılabileceği ve 8-12  sefer gidiş ve dönüş olarak çoğaltılabilecektir. Halkın trene ilgisi ve ihtiyacına göre sefer sayısının arttırılacağı da çalışmalar arasında olduğu bilgisini de paylaşmak isteriz” dedi.
HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI
Tüm Sakaryalılar’ı, yıllar sonda tekrar başlayan bu hizmeti sahiplenmeye çağıran Başkan Döker, “Trenimize sahip çıkmalıyız. Trenimiz geldi halkımız ucuz seyahat hakkına kavuştu. Bu hizmeti  kaybetmememiz için halk olarak herkes üstüne düşen görevi yapmalıdır. SASTOP üyeleri olarak, bize hizmet veren ve trenimize bizlerle birlikte sahip çıkan tüm yetkililere ve imzaları ile destek veren halkımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İŞTE TREN SEFER SAATLERİ
07 Aralıktan itibaren 5 gidiş 5 dönüş olacak tren saatleri şöyle
Adapazarı Kalkış                          Pendik Kalkış
       05.50                                        08.11
       07.00                                        10.50  
       13.05                                        16.35
       14.30                                        18.35
       18.50                                        21.15   

1/1
Önder Döker
Önder Döker

Tüm Yorumlar

vatandaş
22 Kasım 2019, Cuma - 11.23

vagon sayıları da artsın

0 0 YANITLA
Erol Kılıç
21 Kasım 2019, Perşembe - 16.30

pendik tren istasyonu bekleme salonu Adapazar,Kocaeli,Bilecik,Ankara,Konya yolcularınında katılımı ile tıka basa bir hal alıyor.Bu kadar insan küçük bir salonda bulunması ile nefes almak bile zorlaşıyor.Hasta,yaşlı,çocuk ve hamile bayanlar içinde ayrı bir sorun teşkil ediyor.İlgililer bu konuya bir çözüm bulsun.İnsanlar insanca seyahat etsin.

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...