GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 247 kez okundu
11 Eylül 2019, Çarşamba - 16.18

Sapanca Zabıtası denetimde

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri rutin denetleme çalışmalarını sürdürüyor

Sapanca Zabıtası denetimde

Vatandaşın hijyen şartları, çerçevesinde ve huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini arttıran Sapanca Belediyesi Zabıta ekipleri, ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler ve denetimlerini yapıyor. 
UYARI VERİLİYOR 
Hizmet sınırları içerisinde bulunan fırın ve pastaneleri denetleyen ekipler gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerlerine uyarılarda bulunuyor. Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Suat Balkaya; “Yapmış olduğumuz denetimleri hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan mağdur olmaması adına titizlikle ekiplerimizce sürdürüyoruz” dedi. Denetimler sırasında esnaflarda görülen eksiklikler konusunda bir kereye mahsus olmak üzere uyarı veriliyor. Daha sonraki kontrollerde aynı durumla karşılaşması halinde gerekli yasal işlemlerin yapıldığı bilgisi verildi.
Zabıta ekipleri bu denetimlerin periyodik olarak yapıldığını vatandaşların sağlığı korunması yönünde esnafa gerekli bilgilendirmenin yapıldığını belirtti.

1/2
Sapanca Zabıtası denetimde
2/2
Sapanca Zabıtası denetimde

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...