KÜLTÜR HABERLERİ Bu haber 2365 kez okundu
15 Haziran 2011, Çarşamba - 15.12

Sapanca şiirlerle yankılanacak

11. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları 23-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek

Sapanca şiirlerle yankılanacak

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11’incisi gerçekleşecek olan “Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları” 23-25 Haziran tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’nın dünya çapında önemli bir sanat etkinliği olduğunu söyledi.
Sapanca Şiir Akşamları'nın tanıtımı ile ilgili Sapanca SASA Tesislerinde toplantı düzenlendi. Toplantıya, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İbrahim Aktürk ve düzenleme komitesi üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Mustafa Büyük, Sapanca Şiir Akşamları'nın bu yıl 11'incisinin düzenleneceğini belirterek; “Sapanca Şiir Akşamları başlangıcında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterimiz Mustafa İsen'in önerisiyle Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sapanca Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının işbirliğiyle uluslararası statüde önemli bir kültür sanat etkinliği olarak gerçekleşmekte. Bu kültür sanat etkinliğinin her yıl kendi konsepti içinde çok önemli bir ilgi odağı olduğu, hem kültür sanat çevrelerinde itibarlı, ilgi çeken bir sanat gecesi olarak değerlendirildiği, hem de Sapanca'nın bütün güzelliklerinin görülme fırsatının olduğu, Türkiye'nin dünyaya tanıtımının gerçekleştiği bir etkinlik olarak devam etmektedir” dedi.

EĞLENCE
Vali Büyük; “Bu yıl da, şairlerimiz sanatçılarımız bir hafta süreyle eserlerini sergileyecek. Sakarya'da Sapanca'da kendileri şiirlerini yazacaklar, gençlerimiz de sanat camiasıyla iç içe yaşayacaklar. Farklı bir etkinliği gerçekleştirmiş olacağız. Yine bu yıl Milli Piyango İdaresi de 19 Haziran çekilişlerini Sapanca'da şiir akşamları vesilesiyle gerçekleştirmiş olacak. Bu vesileyle kültür sanat etkinliği biraz daha renklenmiş, sanatçılarımızın konserleriyle de daha geniş kitlelere ulaşır hale gelecek” diye konuştu. Sapanca Şiir Akşamları ile Sakarya'yı ve Sapanca'yı bütün dünyaya tanıtma imkânı olacağını belirten Vali Büyük, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl programda çeşitli paneller, konserler var. Son günde cumartesi günü akşamı finali asıl kısmı gerçekleşmiş olacak. Burada yine yurt dışından ve içinden çok değerli şairlerimiz şiirlerini okuyacaklar. İki saat sürecek program çerçevesinde Sakarya'yı bütün dünyaya tanıtma imkânımız olacak. Çok daha geniş kitlelere geleneksel hale gelen ve artık kendi boyutlarını aşıp dünya çapında önemli bir geleneği olan sanat faaliyeti olarak kabul gören Sapanca Şiir Akşamlarını daha iyi noktalara getirmeye çalışacağız" dedi.
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...