YAŞAM HABERLERİ Bu haber 458 kez okundu
28 Eylül 2013, Cumartesi - 09.45

SAMEK’TE DERSLER BAŞLIYOR

SAMEK kurslarında 2013-2014 öğretim dönemi başlıyor. Yaygın Eğitim Şube Müdürü Fuat Bilgin, “Yeni dönemimizi yeni merkezimizde açıyoruz” dedi

SAMEK’TE DERSLER BAŞLIYOR

İLGİ GİDEREK ARTIYOR
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda (SAMEK), 2013-2014 Öğretim Dönemi dersleri 1 Ekim Salı günü başlıyor. Kurslara vatandaşların ilgisinin her yıl arttığını, bu kapsamda çalışma başlatarak merkez sayısını 16’ya çıkarttıklarını belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürü Fuat Bilgin, “Sosyal hayatın canlanması adına önemli bir görev üstlenen SAMEK’e vatandaşlarımızın ilgisi her dönem artarak devam ediyor. Bu ilgiyi karşılamak ve daha fazla vatandaşımıza ulaşmak için merkez sayımızı arttırdık. Hızırtepe ve Arifiye SAMEK Merkezleri, 1 Ekim’de başlayacak derslerle birlikte hizmete alınacak” diye konuştu.
AÇILIŞ ARİFİYE
SAMEK’TE Bu yıl SAMEK bünyesinde açılan 50 farklı branşta, Türk İslam sanatları ve güzel sanatlar eğitimlerinin yanı sıra çağın gereklerine uygun bilgisayar, dil ve müzik eğitimi kurslarının verileceğini de sözlerine ekleyen Bilgin, “ Yeni öğretim dönemine de çok iyi hazırlandık. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde, 50 farklı branşta ve 16 merkezde verilecek kurslarımız, 1 Ekim Salı günü başlıyor. Yeni öğretim dönemimizin açılış törenini, bu dönem faaliyete geçecek Arifiye Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. 1 Ekim Salı, saat 15.00’da düzenleyeceğimiz programa tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...