SPOR HABERLERİ Bu haber 832 kez okundu
21 Kasım 2020, Cumartesi - 15.39

"Sakaryaspor hayalimdeki takım"

Sakaryaspor başkanlığına aday olan iş adamı Uğur Akkuş, dün gerçekleştirdiği toplantı ile basın mensuplarıyla bir araya geldi. Akkuş, Sakaryaspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“2 YIL İNCELEDİM”

Akkuş açıklamasında, “Ben Türkiye sevdalısıyım bunu herkes bilir. Yatırım şirketi kurdum ve birçok alanda yatırım yapmaktayım. Son 2 yıldır spora ve gençlere yatırım yapmak istiyorum çünkü bende gencim ve gençler spora çok meraklı. 2 yıldır birçok takımı inceledim. Bülent Uygun bana Sakaryaspor'u anlattı. Tabi ben daha önce Sakaryaspor'u 1. Lig'den biliyorum. Takımı incelediğimde hayalimdeki takımın bu olduğunu fark ettim” dedi.

“GÖNLÜME SAKARYASPOR SEVDASI DÜŞTÜ”

Akkuş, “Böyle bir güzide takımın bir takım borçlarla çırpınması benim ağırıma gitti ve ben geliyorum Sakarya dedim. Son gün karar verdiğimiz için uçak seferleri yoktu, araçla gitsek yetişemezdik. Bu yüzden mecburen uçak kiraladım ve Sakarya'ya geldim. Daha sonra bir aday daha çıktı ve sonrasında seçimi kaybettik.  Bu bir aşk, bu bir sevda. Benim gönlüme Sakaryaspor sevdası düştü. Hem pandemiden ötürü hem de ekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak şuan ki yönetime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ALTYAPI FUTBOLCU FABRİKASI OLACAK”

Altyapının futbolcu fabrikası olacağını söyleyen Akkuş, “Basın mensuplarına teşekkür ederim ve desteklerini bekliyorum. Sakaryaspor için herkesten fikir alacağız ve herkesle görüşeceğiz. Benim başkanlık sürecimde altyapı çok önemli. Eski günlerde olduğu gibi altyapısını bir futbolcu fabrikasına çevirmek istiyorum. Gençlerde bu yetenek var. Stadın içerisinde Sakaryaspor TV kurmak istiyorum. Kurduğum Televizyonda Sakaryaspor ile ilgili en az 7 saat canlı yayın yapılacak” ifadelerini kullandı.

“BİZ BORÇ BIRAKMAYACAĞIZ”

Akkuş, “Şuan ben Sakaryaspor’un borcunu bilmiyorum. Hiç kimse bilmiyor. Kendi dönemimize aitte bir borç bırakmayacağız. Velev ki biz başladık borcu ödedik. 10-15 Milyon. 20’de yatırım yaptık. Başarılı olamadık ben buradan arkadaşlara söylüyorum benim Sakarya’ya koyacağım para bağıştır, borç değildir. Bu bir bayrak yarışıdır. Arkadaşlarıma devreder giderim. Ama başarı bana yakışır, başarılı olacağıma inanıyorum. Benim hakkımda ulusal basında ortalama 6 milyon haber var. 6 milyon haberde bir tane olumsuz haber çıkmış. Daha sonra biz bu doğru olmayan haberi tekziplettik.” dedi.

1/2
"Sakaryaspor hayalimdeki takım"
"Sakaryaspor hayalimdeki takım"
2/2
"Sakaryaspor hayalimdeki takım"
"Sakaryaspor hayalimdeki takım"

Tüm Yorumlar

Üç hilal
21 Kasım 2020, Cumartesi - 21.53

GÜVEN VERMİYOR, HAYALİMDEKİ TAKIM DİYOR YA ARKADAŞ KONUŞMALARIN SENİN FUTBOLLA ÇOK UZAK OLDUĞUN GÖRÜLÜYOR AMA BELLİ Kİ ÖNÜNE KONULANI OKUYOSUN SANA BUNLARI SÖYLE DİYENLERİN SESİ OLDUĞUN NET BELLİ BÜLENT UYGUN SAKARYAYI ANLATMIŞMIŞ, SAKARYASPOR TİCARİ ARAÇ OLMAMALI DERİM GEÇEN BİR ARKADAŞ YAZMIŞ BENDE KATILIYORUM ONA SAKARYASPORUMUZ SAKARYALILARIN OLMALI TİCARİ DÜŞÜNENLERİN DEĞİL,BİLMEM ANLATABİLDİK Mİ SN AKKUŞ,BÜLENT UYGUN...

0 2 YANITLA
Sakaryali
21 Kasım 2020, Cumartesi - 17.39

Yakisir

1 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...