EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1468 kez okundu
11 Ağustos 2020, Salı - 18.14

Sakaryalı mobilyacılar markalaşacak

SAMİKOP Başkanı Lütfü Sunman Kaynarca’da hayata geçirilecek sanayi sitesi ile Sakarya’da mobilya sektörünün düzenli üretim ve kalite bazında markalaşmasını hedeflediklerini söyledi

Sakaryalı mobilyacılar markalaşacak

Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (SAMİKOP) 2019 Mali Yılı Olağana Genel Kurulu’nu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel Kurul Toplantısında mevcut başkan Lütfü Sunman yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

1/7
Akgün Altuğ
Akgün Altuğ


GELİŞİME KATKI 
Toplantıda konuşan SATSO Başkanı A. Akgün Altuğ, “ Ekonominin sürdürülebilir olması için tükettiğimizden çok daha fazla üretmeliyiz. SAMİKOP ile mobilya üretim sektöründe düzenli üretimin sağlandığı, kalitede, katma değerli ürünlerde rekabetçi bir il olacağımızı düşünüyorum. SAMİKOP’un şehrimizin içerisinde kalmış ve günden güne büyümeye devam eden diğer sanayi sitelerimize de örnek olmasını diliyorum. Şehrimizin ekonomik ve üretim anlamında gelişmesinde katkı sağlayan ve aynı zamanda SAMİKOP’un bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

2/7
Ekrem Yüce
Ekrem Yüce


BAŞKAN YÜCE
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “ Kalkınmanın temeli nitelikli istihdam, kaliteli ve rekabetçi üretimdir. SAMİKOP gibi projeler ile kalkınmanın temelini oluşturmayı hedefleyen projeler de şehrimiz için önemlidir. Üretim kapasitemizi, pazar ağzımızı ve istihdamı artıracak her türlü faaliyetin yanındayız.”

3/7
Murat Kefli
Murat Kefli


BAŞKAN KEFLİ 
Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli; “İlçemizde gerçekleştirilecek bu büyük proje hem ilçemize hem de şehrimize ciddi katkılar sunacaktır. Projenin hayata geçirilmesinin ardından obilya üretim sektöründe Kaynarca, Türkiye’deki diğer büyük ilçeler ve iller ile yarışacak hale gelecektir. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum. Yerel yönetimler olarak 7/24 işbirliğine ve hizmete hazırız.” dedi.

4/7
Yunus Tever
Yunus Tever


İL BAŞKANI TEVER 
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever; “SAMİKOP projesinin ilk oluşturulma aşamasından bu yana SATSO’nun da destekleri çok fazla. O dönemde içerisinde bulunduğum hem o dönemki SATSO Başkanımız hem de 26. Meslek Komitesi olarak yoğun çaba sarf ederek projemizi bu günlere getirmeye çalıştık. SAMİKOP ile Sakarya bu sektörde çok rekabetçi bir il haline geleceğini ve marka olacağını umuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

5/7
Lütfü Sunman
Lütfü Sunman


SEKTÖR YENİDEN BİR ARAYA GETİRİLECEK
SAMİKOP Başkanı Lütfü Sunman; “Sektörümüzün enerji, lojistik ve hammadde gibi en önemli maliyet kalemlerini azaltmada avantaj sağlayacak projemiz aynı zamanda üyelerimizin rekabet seviyesini de ciddi oranda artıracaktır. Şehrimizdeki mobilya üretim sektörü birliğin, toplantı veya istişare kültürünün sağlanamayışı gibi daha birçok nedenlerden dolayı maalesef küçülmüştür. 2017 yılında kurduğumuz SAMİKOP ile sektörümüzün yeniden bir arada olacak bir şekilde toparlanmasını hedefliyoruz. Projemiz 240 dönüm üzerine 500 m2’lik 165 imalathaneyi ve 1 adet sosyal tesisi kapsamaktadır. Sadece üretim değil sanayi sitemizde mesleki eğitim gibi birçok imkanlar da sağlanacak. Kooperatifimizin bu günlere ulaşmasında emeği geçen, gerçekleştirilmesi için önümüzdeki engellerin kaldırılmasında destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.
KATILANLAR 
Genel kurula kooperatif üyelerinin yanı sıra Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli iştirak etti.

6/7
Sakaryalı mobilyacılar markalaşacak
Sakaryalı mobilyacılar markalaşacak
7/7
Sakaryalı mobilyacılar markalaşacak
Sakaryalı mobilyacılar markalaşacak

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...