EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 893 kez okundu
29 Mayıs 2015, Cuma - 11.36

SAKARYA YILDIZLAŞIYOR

102 mağaza, 98 markası ile hizmete giren Adapazarı Agora Alışveriş Merkezi açılışında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Sakarya’nın yıldızlaşması son hızıyla devam ediyor” dedi.

SAKARYA YILDIZLAŞIYOR

60 bin metrekare alan üzerine kurulu bulunan Adapazarı Agora Alışveriş Merkezi açıldı. Açılıştaki ilk konuşmayı yapan Oral, Agora Alışveriş Merkezi’nde çok önemli markaların yer aldığını ifade ederek, “Burada perakende sektörünün önemli markaları var” dedi. Sonrasında kürsüye gelen Başkan Dişli ise, daha önce aynı alanda deri ve asit fabrikalarının bulunduğunu ifade ederek, “Aynı zamanda burası AVM öncesi hayvan pazarı olarak kullanılıyordu” dedi.
MARKA DEĞERİ
Projeye 2005 yılında başladıklarını belirten Dişli, “Neticede gayretli çalışma ile bu kötü alanı ortadan kaldırdık, şehrimizin bu AVM ile çok güzel bir marka değeri kazandığı kanaatindeyim. Bu yeni Sakarya’nın oluşumunda önemli bir adım. Daha önce alışverişe insanlar İzmit’e gidiyordu, artık buraya çevre illerden alışverişe gelecekler” diye konuştu.
TÜKETİCİ HAKKI
Vali Hüseyin Avni Coş ise, “Bugün burada, ilimiz ve bölgemiz için gurur verici, ülkenin geldiği seviyeyi gösteren bir alışveriş merkezi açıyoruz. Tüketici hakları dünyada çok önemli bir kavram, buradaki şirketlerin de bu anlamda çok güzel hizmetler vereceklerine inanıyorum. Burada hakikaten çok güzel bir eser inşa edilmiş” ifadelerini kullandı.
SİGORTALI SAYISI
Son olarak konuşan Bakan İslam ise, son 13 yılda Türkiye’nin kalkındığı yıllar olduğunu söyleyerek, “Muasır medeniyetler seviyesine ulaştık, Sakarya son 13 yılda Türkiye kadar yıldızlaşması bizi mutlu etti. Sigortalı işçi sayısı 2002’de 60 bindi, bugün 250 binlere dayandı, Sakarya son 10 yılda demiryolu araçları üretim merkezi oldu” diye konuştu.
YILDIZ SAKARYA
Bakan İslam konuşmasına şöyle devam etti, “İlk milli tankımızı Sakarya’da üretiyoruz, inşallah ilk yerli otomobilin Sakarya’da üretilmesine de talibiz. Sakarya’nın yıldızlaşması son hızıyla devam ediyor” dedi. Bakan İslam’ın konuşmasının ardından, protokol üyeleri kurdele keserek, Agora Alışveriş Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdiler. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...