Süper kura

14 Eylül 2019, Cumartesi - 13.58

RAHMİ ÇAPA

Bu ayın 28’inde başlayacak olan Süper Amatör Küme kuraları çekildi. Birçok takım temsilcisi “eyvah yandık kül olduk böyle şans mı olur” gibi konuşmalar yaptı kura çekiminde. Bende bir kenarda durup bu söylentileri duydum. Onlara hak vermedim de değil… A grubunda kim ne derse desin herkes Karasuspor, Serdivanspor ve Kırkpınarspor ilk 3 olur görüşünde. Tabi ki ben öyle düşünmüyorum. Sin A grubunda her takım şampiyonluk için mücadele verecek. Mesala Karasu Güven’in ne yapacağı belli değil. Yeşilyurt Belde kapalı kutu gözüküyor. Genç bir ekiplerle mücadele verecek olan Çaybaşı Bekirpaşa ve Harmanlıkspor çelme takabilecek takımlar. Karaaptiler ve Kışlaçay ligin ortalarında iyi duruma gelecek takımlar. Onlardan da çekinmesi lazım diğer ekiplerin. Karasu’nun diğer iki değerli takımı Karasu Sahil ve Karasu Aziziyespor tatlı sert futbollarıyla ligi şeklini değiştirecek kapasitedeler. Bu grup çok zor bir grup değil ancak ilk 3’ kalacak takımlar son haftalara kadar belli olmaz diyorum.  A Grubu takımlarımıza maçlarında başarılar diliyorum.

B Grubu ateşten gömlek

B Grubuna gelecek olursak… İnanın ilk 3 kalacak takımları belirlemek çok zor. Tabi ki ilk 3 için   Sapanca Gençlik, Erenlerspor, Arifiyespor ve Hendek Dereköyspor iddialı görünüyor. Ama kazın ayağı öğle değil. Mesela As Akyazı, Demirspor, Kocaalispor, Geyvespor hazırlık maçlarında döktürüyorlar. Oynadıkları oyun ile alkış alıyorlar. Diğer taraftan Karasu Yalıspor, Karapürçekspor, Adapazarıspor da ilk 3 girmek için tüm kozlarını oynayacaklar. Bir de madalyonun diğer tarafından bakıyorum da   Sapanca Gençlik 3. lige çıkmak için yaptığı flaş transferler ve yeni Başkan Cengiz Can Çetin ile ligi götürecek gibi duruyor. Diğer taraftan yine yeni yönetim ile lige gelen Erenlerspor var. BAL hedefleri çok sıcak. As Akyazı da yıllardan beri 3. lig hasreti çekiyor. Arifiye ilçemizin güzide takımı olan Arifiyespor her sene tam BAL’a çıkacakken son anda kaçırıyorlar. Ben B grubu takımlarımıza da maçlarında başarılar diliyorum.

Bu yıl BAL’da Hendekspor, Arifiye Kalaycıspor ve Pamukovaspor 3. lige çıkmak için mücadele verecekler. Hendekspor geçen yıl 3.Ligi kıl payı kendi hataları yüzünden kaçırdı. Ben 3 takımımızın da hazırlık maçlarını seyrettim. Hendekspor ve Kalaycıspor’u daha derli, toplu gördüm. Pamukovaspor ise birçok futbolcu deneme süresini bir türlü bitiremedi ve tam ideal kadroyu oturtamadı. İlk maçları biraz sıkıntılı olur sonra açılırlar inşallah. Ben BAL takımlarımıza da şimdiden 3. Lig yolunda başarılar diliyorum. Kazasız belasız maçlarını bitirmelerini diliyorum. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...