SPOR HABERLERİ Bu haber 230 kez okundu
11 Eylül 2019, Çarşamba - 11.10

Özsoy Avrupa Şampiyonunu ağırladı

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, tarih yazarak Avrupa Şampiyonu olan Afra Adıyaman, Kick Boks İl Temsilcisi Hayri Ad ve Kick Boks antrenörlerini makamında ağırladı

Özsoy Avrupa Şampiyonunu ağırladı

AVRUPADA DEMSİL EDİLDİK
23 Ağustos 2019 - 1 Eylül 2019 tarihleri arasında Macaristan'da Düzenlenen Wako Avrupa Gençler Kick Boks (Point Fighting, Light Contact, Full Contact, Low Kick) Şampiyonası’nda Milli Sporcular, Afra Adıyaman Serkan  Yılmazer, Sude Özbek Seydi Gökpınar, İlham Berk Şimşek ise İbrahim Şen antrenörlüğünde İlimizi , bu önemli şampiyonada temsil ettiler.

1/2
Özsoy Avrupa Şampiyonunu ağırladı

ŞAMPİYONLUK GELDİ
Şampiyonada Ülkemizi temsil eden Sakaryalı Milli Sporcu Afra Adıyaman 50 kg. KL sitilde tüm rakiplerini yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. Afra Adıyaman çeyrek finalde Yunanistanlı rakibi Zarmakoupi Paraskevi-Semeli’yi, yarı finalde İtalyan rakibi Fiore Lisa’yı yenerek adını finale yazdırdı. Adıyaman , Final müsabakasında İspanyol rakibi Barbientos Aguilar Selena’yı yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

ÖZSOY’DAN TEBRİK
Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “Avrupa Şampiyonu olan Afra Adıyaman’ı tebrik ediyorum.  Kick boks branşında İlimizi ve ülkemizi Milli takımda başarıyla temsil eden Afra Adıyaman ile ne kadar övünsek azdır. Sakarya ve Türkiye Kick Boks tarihine adını altın harflerle yazdıran Avrupa Şampiyonumuz Afra Adıyaman’ın yetişmesinde pay sahibi olan başta ailesi ve Milli Takım antrenörleri Serkan Yılmazer, Seydi Gökpınar olmak üzerek herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

2/2
Özsoy Avrupa Şampiyonunu ağırladı

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...