ROPÖRTAJ HABERLERİ Bu haber 10013 kez okundu
13 Kasım 2017, Pazartesi - 10.59

“ÖNEMLİ OLAN DAVAMIZDIR!”

Bazı belediye başkanlarının istifasının istenmesini değerlendiren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bizi bir yere getiren, bizi aday gösteren liderimiz gerektiği zaman görevden ayrılmamızı da isteyebilir. Bizim için esas önemli olan davadır” dedi

“ÖNEMLİ OLAN DAVAMIZDIR!”

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 92.1 frekansından yayın yapan Hür FM’de Hür Meydan programının konuğu oldu. Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Engin Arapoğlu’nun sorularını yanıtlayan Yusuf Alemdar, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte açıklamalardan satır başları:

VERİLEN SÖZLER
“2014 seçimleri öncesi sözünü verdiğimiz projelerimizin yüzde 70’i bitmiş ya da başlamak üzeredir. Önümüzdeki günlerde başlayacak projelerimiz de var. Söz verdiğimiz gibi bizi ilgilendirenlerin tamamını gerçekleştireceğiz, hükümetimizin sözünü verdiği projelerin de takipçisi olacağız, Bu dönem söz vermediğimiz halde gerçekleştirdiğimiz hizmetler de oldu. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

CADDE 54 PROJESİ
“Cadde 54 bizim vizyon projemiz ve seçim taahhüdümüzdü. 2009 seçimlerine giderken Tuna Tan ile Yazlık kavşağı arasının ilçemizin merkezi olacağını söylemiştik. İdari ve ticari binaların oluştuğu, her kesimden insanın kendine yer bulduğu bu bölgede planlamalar yaptık. Şu anda projemiz iyi gidiyor. Kat yüksekliği konusundaki eleştiriler temelsiz. İmar yönetmeliklerimizde nitelikli binalarla ilgili madde var zaten, kimseye ayrıcalıklı imar vermiş değiliz. Apart eleştirisi de yersiz. Biz apart türünde daireye izin vermeyeceğiz, bunu sözleşmeyle engelledik. Ancak ticari alanlarda, ofis ya da yazıhane gibi kullanılacak yerlerde metrekare sınırı yok. Biz burada apart yapmadık, ihale sözleşmesi belli, oradaki bütün işyerlerinin kontrolü tek elden sağlanacak. Ofis olarak alıp aparta çevirme şansları da yok. Satışlarsa çok iyi gidiyor. Çok büyük talep var.”

KIRANTEPE
“6 senelik emeğin sonucunda Kırantepe’nin ot bedelini ödeyerek mera vasfını kaldırttık. Şehrin geleceği adına güzel bir bölge burası. Şu anda birkaç yerle görüşmelerimiz var, sonuç aldığımızda kamuoyu ile paylaşacağız. Ulaşım akslarına yakın bu kadar güzel başka bir arazi daha yok. Çok iyi şartlarda değerlendirilecek burası.”

KÜTÜPHANE
“Proje bitti. Birkaç hafta önce sayın milletvekilimiz Mustafa İsen ile görüştük konuyu. 1 milyon kitaplık kütüphane projesine ilk duyduğumuzda talip olduk. Şehrin merkezinde, 60 bin öğrencinin çok rahat ulaşabileceği bir yerde, çok doğru bir adreste, eski belediye binamızın bulunduğu alanda kurulacak kütüphane. Yeri biz veriyoruz, projeyi Büyükşehir Belediyesi hazırladı, yapım işini de bakanlık üstlenecek. Yakında ihaleye çıkılacak. Sadece Serdivan’a değil bütün insanlığa güzel bir hizmet olacak. Biz ayrıca o bölgedeki camiyi yıkıp yerine daha büyüğünü yapmayı planlıyoruz. Güzel, estetik, altında otopark, etrafında da sahaflar olan bir yapı ortaya çıkarmak istiyoruz. Nasip olursa kütüphane ile birlikte külliye şeklinde bir cami yapacağız bölgeye.”

AKADEMİ
“Serdivan Akademi ve benzeri kültürel projelerimiz büyüyerek devam edecek. Toplumun her kesiminin kendine yer bulabildiği, sanatsal ve kültürel çalışmaların yapılabileceği akademi binasını 5 bin metrekare bir alanda hayata geçireceğiz. Mekânsal olarak da genişleyerek daha çok kesime ulaşacağız.”

ÜNİVERSİTELİLER
“Öğrencilere elimizden geldiğince destek olmaya, onlara alan açmaya çalışıyoruz. Spor alanlarını, sosyal ve kültürel alanları çoğaltmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin her türlü etkinliğinde onların yanında olmaya gayret ediyoruz.”

OTOPARK-ULAŞIM
“Sakarya her geçen gün büyümeye devam ediyor. Otopark sorunu değil de parklanma sorunu var. Bağlar Caddesi’nde otopark yaptık ama boş. Bunun bir kültür meselesi olduğunu düşünüyorum. İnsanlar araçlarını sokak aralarına, yol kenarlarına bırakmak yerine otoparka bıraksa ulaşım da rahatlayacak. Bize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Mevcut otoparklar yetmezse diş hastanesinin yanında bir otopark daha yapacağız.”

BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ
“Yapılan hizmetlerden memnunum. Ama Büyükşehir’in tüm yatırımları Serdivan’a yaptığı algısı başkanımıza haksızlıktır. Bugün oranlamaya baktığınızda sadece Serdivan’a yatırım yapılmadığı ve de en çok yatırımın bizim ilçemize yapılmadığı net bir şekilde ortadadır.” 

İNŞAATLAR
“Serdivan’da inşaatlar devam ediyor. Yıllık ortalama 5 bin konut ruhsatı veriyoruz. Biz planlarımızı yaptık. Gereken sosyal donatı alanlarını oluşturduk. Serdivan şu anda bu manada değil Türkiye, Avrupa kriterlerinin üzerindedir. Bizim geleceğimiz planlı.”   

HİZMET SEKTÖRÜ
“Biz ilçemizde sanayi istemiyoruz. Yaşam merkezi, ticaret merkezi olmak istiyoruz. Sağlık ve turizm yatırımlarını ön plana çıkartmak istiyoruz. Turizmi de çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Üniversitemiz ve özel okullarımızla eğitim turizmi, özel hastanelerle sağlık turizmi, gölümüz, Kırantepe, Justinyanus Köprüsü ile doğa turizmini teşvik etmek istiyoruz. Bu dengeyi kurduk. İlçemizde hizmet sektörüne ciddi anlamda destek verdik. Sadece Bağlar Caddesi’nde 5 binin üzerinde çalışan var.”

TARIMSAL FAALİYETLER
“36 bin dönüm Gökçeören bataklığı diye bilinen tarım alanımız var. Yazın sulanması, kışın da suyunun boşaltılması için ciddi destek veriyor, çalışmalar yapıyoruz. Çiftçimizle beraber tarlaya giriyoruz. Üretimden pazara kadar üreticimizin yayındayız.”

PARTİ İÇİ ÇEKİŞMELER
“İnsanın yaşadığı yerde zaman zaman anlaşmazlıklar olabilir. Siyasi partilerin tamamında bu tür hadiseler yaşanabilir. Herkesin aynı doğrultuda düşünmesi beklenemez. Bizim bir davamız ve inandığımız değerler var. Çok iyi bir liderimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın gölgesi altında siyaset yapma onurunu hazmetmiş kimsenin kavga gürültü içine gireceğini düşünmüyorum. Zaman zaman farklı düşünülebilir ama bu durum bizim partimizde rahatsız edecek boyutlara ulaşmaz.”

BAŞKANLARIN İSTİFASI
“Ben de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel gibi düşünüyorum. Değil istifamın istenmesi, ima bile edilmesi halinde görevimi bırakırım. Biz makamlara, koltuklara bağlı insanlar değiliz. Biz bu partinin neferleriyiz. Bizi bir yere getiren, bizi aday gösteren liderimiz gerektiği zaman görevden ayrılmamızı da isteyebilir. Bizim için esas önemli olan davamız ve misyonumuzdur. Bizim amacımız tüm mazlumların yarasına merhem olabilmektir. Liderimiz nerede durmamızı isterse biz orada dururuz.”

SERDİVAN MI, BÜYÜKŞEHİR Mİ?
“Ben şu anda Serdivan Belediye Başkanıyım. Görev sürem içerisinde yapmam gereken bana güvenen hemşerilerime en iyi hizmeti vermektir. Büyükşehir Belediye Başkanımız da görevine devam ediyor. Biz kendi adımıza şu an bize verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. İşimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...