EĞİTİM HABERLERİ Bu haber 1001 kez okundu
25 Eylül 2020, Cuma - 10.28

“Okuyan balık”

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özellikle ilkokul öğrencilerinin gelişimine katkı sağlaması amacıyla planlanan Okuyan Balık Kütüphanesi’ni tanıttı

“Okuyan balık”

Kitaplar seçilirken değerler eğitimine, çocukların yaş seviyelerine, duygusal olgunluklarına ve hayal dünyalarına dikkat edilerek içerik oluşturulduğunu ve kütüphanede bulunan kitapların içeriğinin zamanla zenginleşeceğini ifade eden Bakan Selçuk, "Okuyan Balık vasıtasıyla çocuklarımızın duygusal, sosyal, dil gelişimlerinin ilerlemesini, okuma davranışlarının yüksek seviyede kendini göstermesini umuyoruz. Büyükler gibi küçükler de okuyarak güzelleşecek." dedi.  Hikâyelerin müfredatla ilişkili olduğunu belirten Bakan, öğretmenlerin de ders işlerken bu hikâyelerden yararlanabileceğini dile getirdi.

“Okuyan Balık” Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde hazırlanan bir proje olup geliştirilen sesli elektronik kütüphanedir. https://okuyanbalik.com/ adresi içerisinde yer alan kitaplar, ücretsiz ve hızlı şekilde hem okunabiliyor hem de dinlenebiliyor.

Bakanımız Ziya Selçuk’un açılışını yaptığı “Okuyan Balık” Sesli Kütüphanesi’ni değerlendiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, okuma sevgisi ve alışkanlığının, okuduğunu anlama ve kendini ifade edebilme becerilerinin önemine vurgu yaparak “Çocuklarımızı kitaba yaklaştırdıkça, kitap okumanın boş vakit değerlendirme aracı olmadığını onlara benimsettikçe hayatı doğru yorumlayabilen ve çözüm odaklı analizler yapabilen nesillere kavuşacağız. Bu anlamda “Okuyan Balık” Sesli Elektronik Kütüphanesi’nin, ulaşılabilirliği ile de çok güzel sonuçlar ortaya koyacağına inanıyorum.” dedi.

1/2
“Okuyan balık”
“Okuyan balık”
2/2
“Okuyan balık”
“Okuyan balık”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...