YAŞAM HABERLERİ Bu haber 580 kez okundu
31 Temmuz 2013, Çarşamba - 11.32

OKULLAR HAYAT BULDU

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Adapazarı’nda Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile okullarda düzenlenen bilgisayar kursları sayesinde, bilgisayar açıp kapamayı bile bilmeyen birçok ev hanımı, 3 haftanın sonunda formül çözer hale geldi.

OKULLAR HAYAT BULDU

“Okullar Hayat Olsun“ projesi kapsamında Adapazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü destekli olarak Sabihahanım Orta Okulu’nda açılan Bilgisayar kursu devam ediyor. Kursa özellikle bayanların büyük ilgi göstermesi ise dikkat çekiyor.
İLK KEZ KULLANDILAR
Sabihahanım Orta Okulu Müdürü Hamza Kaya, Bilgisayar Kursuna kadınların ilgi gösterdiklerini belirterek, “Okullar Hayat olsun projesi kapsamında Adapazarı Halk Eğitim merkezi ve Akşam Sanat Okulu müdürlüğü destekli bilgisayar kursu için okulumuzun bilgi işlem sınıfını kursa verdik. 18 kadın kursiyer ilk kez bilgisayar kullanmayı öğreniyor” dedi.
UYGULAMALI DERS
Bilgisayar Kursu Öğretmeni Ersin İlaslan Kurs suresinin 5 hafta olduğunu belirterek, “3 haftayı geride bıraktık. Bilgisayarı hiç bilmeyen kursiyer hanımlar şu anda formülleri çözer hale geldiler. Derslerimiz uygulamalı olarak geçiyor. Kurs bitiminde Bilgisayarlarını bilerek ve anlayarak kullanacaklar” diye konuştu.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...