YAŞAM HABERLERİ Bu haber 1862 kez okundu
27 Kasım 2013, Çarşamba - 08.20

NURİ BAYAR’A BÜYÜK TAKDİR

Nuri Bayar Ortaokulu öğrencileri, yıllarca unutulmayacak bir Öğretmenler Günü Özel Programı tertipledi. Özel dergiden şarkılara, skeçlerden aşık atışmasına kadar bir çok bölümden oluşan program, ayakta alkışlandı.

NURİ BAYAR’A BÜYÜK TAKDİR

Program Türkçe Öğretmenleri Fatma Bektaş, Ömer Çakmak, Asiye Panta, Özlem Aldemir, Müzik Öğretmeni Sevtap Çolaklar, sahne düzeni ve dekarasyon sorumlusu Beden Eğitimi Öğretmeni Saime Tunçlar, teknik ekip sorumluları Bilgisayar Öğretmeni Seçkin Kapucuoğlu, Beden Eğitimi Öğretmeni Atilla Eken, sazı ve sözüyle programa başka bir okuldan destek olan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Erhan Gözüyukarı yönetiminde gerçekleştirildi.
VALİDEN TEBRİK
Vali Mustafa Büyük ve protokol üyeleri, sahne alan öğrenciler Ali Deniz Irmalı, Gökay Göksu, Ayşenas Hasekioğlu, Sare Demir, Seray Gül Temizel, Gülru Gülcan, Kaan Aydın, Nilüfer Çetinkaya, Pınar Çetinkaya, Beren Aldemir, Sena Ekener, Selin Karakaya, Emre Dağ, Certen Özkan, Melike Aydın, Ayşe İpek Çevik’i tebrik etti.
AŞIK ATIŞMASI
Programda, öğretmenlerin duygu ve düşüncelerine tercüman olmak, ortak ses birliğini sağlayabilmek için çaba sarf eden ekip “Aşık Atışması”yla geçmişten günümüze sevgi köprüsü oluştururken, davetliler sık sık alkışlarıyla beğenilerini ortaya koydular.
SKEÇLER
“Öğretmen Kimdir?” adlı kısa oyunda öğrencinin ve halkın gözünde öğretmenlik mesleğine nasıl bakıldığı, öğretmenlerin sıkıntı duyduğu hususlar mizahi bir üslupla dile getirildi.
“Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiir dinleyicilerin gözyaşları eşliğinde okunurken, her öğretmenler gününde okunduğu halde “Ben bu şiiri hiç böyle dinlememiştim.” yorumlarına neden oldu.
Sahnelenen her program arasında öğrencilerin canlı müzik performansıyla günün anlamını yansıtan şarkılarla akış, hiç kesilmeden bir bütünlük içinde izleyicilerle buluşturuldu. Şarkı sözlerinin uyarlanmasında ve seslendirilmesindeki başarı seyircilere keyifli anlar yaşattı.
ÖZEL DERGİ
Öğretmenler Gününe özel dergi çıkarmayı da unutmayan Nuri Bayar Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri “Aşk Olsun” demekten başka çare bırakmayarak, son zamanların en güzel programına imza attılar. Okul Müdürü Tekin Ateş, herkes tarafından büyük ilgi gören programın sunulmasında emeği olan tüm idarecilere, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...