EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1140 kez okundu
22 Ağustos 2011, Pazartesi - 13.05

MARKA şehirlerinin paraları bankada

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, Doğu Marmara'da bankalara yılın altı ayı itibariyle 10,2 milyar lira tutarında tasarruf mevduatı yatırıldığını bildirdi.

MARKA şehirlerinin paraları bankada

Ayan, yaptığı yazılı açıklamada, Doğu Marmara bölümünü Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin oluşturduğunu hatırlatarak, BDDK'dan alınan verilere göre tasarruf mevduatında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17'lik artış gerçekleştiğini kaydetti. Bankalara yatırılan tasarruf mevduatının sadece yüzde 10'nun yerel girişime dönüşmesi durumunda, bölgenin yerelden küresele sürdürülebilir kalkınmasında önemli bir katkı yapılacağına dikkati çeken Ayan, şunları bildirdi:
İŞYERİ AÇIN
''Yerel girişimciliğin geliştirilmesi için çok farklı geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Bugüne kadar bin 125 girişimciye yeni iş açma imkanı sağladık. Bankalara yatırılan mevduat yerine, girişimci düşünceyle üretime dönen para daha fazla kazanç getirilebilir. Mahallemizdeki, kentimizdeki ve illerimizdeki potansiyel girişim alanlarına sahip çıkılmalı. ''Kalkınma sizden başlar'' ülküsü ile yerel üretimde hareketliliğinin artması için yeni girişimler yapılması gerekir. Siz girişim yaparak, çalışarak, üreterek kazanırsanız kent kazanır. Kent kazanınca bölge kazanır. Herkesi bankaya para yatırmak yerine, girişim ve üretim yapmaya davet ediyoruz.''
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...