ZAFER, ERÇAĞ, FİKRET…

TEMEL YÜREK


İlk yarının bitimiyle birlikte Sakaryaspor’da ciddi hareketlenmeler olacağı ifade ediliyordu. Bandırma’da yaşanan hezimetle iyice ayyuka çıkmakla kalmadı, ikinci yarıya daha avantajlı başlanılacak maçta kötü futbolla hezimeti yaşamak sinirleri oldukça gerdi..

Bunun nedenleri var elbette. Yönetim ve teknik ekip Bandırma maçı öncesinde neşteri vurdu, gönderilecekleri-gelecekleri belirledi. İş uygulamaya kaldı…

Sakaryaspor’un içinden, dışından birçok insanın öne çıkardığı isim kaptan Zafer, “Gönderilmeli, takımı bozuyor” diyenler epey fazla…

Uzun süre kadroya giremiyordu. Kadroda tutulması vefa adınaydı, vefalı olanlar çok geçmeden pişman olduğunda iş işten geçmişti…

Kaptanlıkta sorun edilince Ramazan Sal, kim bilir belki de soluğu bıçak altına yatmakta buldu.

Yönetimin bir bölümü Zafer’i kadroda görmek istemezken, diğer bölümü ise sahiplenerek, pazu bandını Zafer’in koluna zımbaladı adeta. Kaptan, yönetimi ikiye bölmekle kalırsa iyi…

Zafer ile birlikte Erçağ ve Fikret de topun ağzında... Burak Taşdemir’e gitmek zaten farz oldu… Başkan İsmail Gürses, yönetimin tamamından destek görmezse iddialı “Biz şampiyon olacağız” lafı, lafta kalmaktan öteye geçemez.

Yönetim, sezon başından beri oynatılmayan Zafer ve TFF’ye koşar adım giden Erçağ’ın Engin Korukır tarafından tribünden alınıp sahaya sürülmesine rıza göstermekle hatalı davrandı. Maalesef kararlılık sergilenemedi.

Bandırma, kendileri için önemli Sakaryaspor maçı öncesinde alacaklarını TFF’ye taşıyan iki oyuncusunu kadro dışı bıraktı.

Sakaryaspor ise istemediği Erçağ’ı takıma geri dönmesine seyirci kalarak, oyuncunun alacak hanesini daha da kabartmış oldu.

Sakaryaspor’da sorun mutfakta başlıyor olmalı ki mutfak kapısında “Futbolcu Giremez” ifadesi asıldı. Demek ki sözle getirilen yasağa uymayan var.

Mutfaktan sahaya taşınan sorunlar bir an evvel kestirip atılmalı. Yoksa sorun yumağı, yuvarlandıkça daha da büyütüleceğe benziyor.

Rakip analizcilerin Sakaryaspor’da ilk tespiti göbekte ki bariz şekilde sırıtan zafiyet. Bir de stoperlerin yetersizliği…

Arkaya atılan toplarda Sakaryaspor epey sorun yaşadı. Bandırma maçında 1,65’lik Erhan’dan 2 kafa golü en son örneği…

Engin hoca iki haftadır sorumluluğu üzerine almakta ama onun da oyunculardan şikayetçi olma zamanı geldiğinde Sakaryaspor’un işi hayli zorlaşmış olur.

Bir takım otobüsünün deplasman yolculuğunda arızalanması, yöneticilerden önce gazeteci bilgilendiriliyorsa daha büyük arıza otobüsün içersinde…

Sakaryaspor’un içi yönetimi, dışı da umutları yaktı… İlk yarıda bir türlü istenilen olmadı. İsabet sağlayacak transferler kadar takımda olmayan arkadaşlığın da bir an evvel kurulması çok önemli.

İkinci yarıda Gümüşhane haricinde iddialı rakipleri sahasında konuk edecek Sakaryaspor’da atılacak doğru adımlarla, aradaki puan farkının kapanacağını umuyorum.

Yeter ki yönetim yekvücut olsun sorunlar karşısında…

19 Aralık 2017 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HASAN UYAR ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara