“YÖNETİM BÖYLE İSTİYOR”

TEMEL YÜREK


Konya’da maç sonunda aldığım bir bilgi için hiç de yenilir yutulur cinsten değildi ve bende saklı kalmasında fayda gördüğümü önceki yazımda belirtmiştim.

Ancak dün akşam saatlerinde Osman Özdemir’in gönderilmesiyle duyduğumu saklamanın fazla önemi kalmadı.

Duyduğumu bir yönetici ve Özdemir le paylaştığımda ikisi de tepkinin alasını verdi sözün sahibini bilmeseler de…

Konya’da bu sezon bu kadar kötünün kötüsü Sakaryaspor a şahit olmamıştım. Futbolda eski bir tabir vardır hoş olmasa da söylenir. “Maçı satsan bu kadar kötü oynayamazsın” denilerek tanımlanır bazen maç sonuçları. 

Böyleydi Sakaryaspor. Cümle alem de şahit oldu zaten maçı anlatan meslekdaşımızın övgüleri eşliğinde. 

Maçtan hemen sonra bir futbolcuya ne oluyor, neden bu kadar kötüsünüz dediğimde aldığım “Yönetim böyle istiyor baba” cevabıyla şok oldum adeta.

Bunu bir yönetim kurulu üyesi ve teknik direktör Osman Özdemir’le de paylaştığımda, özellikle Özdemir’in “Yakışık olmayan bu sözle tüm takımı yıpratmayalım” yaklaşımından dolayı da önceki yazımda kullanmadım.

Maç sonunda Yönetim kurulundan Konya’da olanlar, stat toplantı salonunda yarım saatlik bir toplantı yaptı. Karar pazartesi akşamı yapılacak toplantıya bırakıldı.

Önceki akşam saatlerinde yine yarım saatlik bir toplantı sonrası kendilerini rahatlan açıklamayı yaparak, Özdemir’in görevine son verdiler.

Yönetim, terazi var-tartı var- her şeyin bir zamanı var misaliyle beklemekteydi zaten. Konya’da bu zemin oluştu veya oluşturuldu.

Futbolcunun “Yönetim böyle istiyor” sözünün açılımının ne anlama geldiğine bakmak lazım. Bu sözle  adrese mi işaret ediliyor, yoksa maddi-manevi yoksun kalışa mı.

İyi okunması lazım… Futbolun içinden gelenler, “Sahada para mevzu edilmez” derler. Böyle ise bundan sonra olup biteni göreceğiz…

Bazı yöneticiler içine sindiremeyip, karara muhalif kalsalar da Osman Özdemir’in gönderilmesine sıcak bakmıyor ve “Kendi hatalarımızı Özdemir’i göndermek suretiyle kapatamayız” demekten geri kalmıyorsa bir tuhaflık var Sakaryaspor’da.

Umarım yanlışlığına inandığım alınan bu gönderilme kararı Sakaryaspor’a yarar sağlar. Umarım pişmanlık yaratmaz. Umarım doğru karardır.

15 Kasım 2017 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HASAN UYAR ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara