YİNE OLMADI

TEMEL YÜREK


Sakaryaspor tıpkı önceki sezonda olduğu gibi bir kez daha final maçında kupayı rakibine kaldırttı.

Şaban Yıldırım ile ümitlerini yeşerten ve Play-Off maçlarını gol yemeden geçen Sakaryaspor, Karagümrük karşısında yediği iki golle üst lig hayalini gerçekleştiremedi. Gümrükte kaldı…

Mehmet Battal, boş kaldığında iki pozisyonda gol vuruşu yapmaktan acizdi. Kaleci Oğuz, Erkan Zengin’den önce davranmasa topu kale içinden çıkarabilirdi.  

Turgut ve M.Battal ile yakalanan pozisyonda gole set çeken Berkay oldu.

Kaçan bu pozisyonlara karşın Sakaryaspor’un kayda değer pozisyonu yoktu. Karagümrük, topu ayağına daha çok yakıştıran taraftı.

Oyunu tek başına domine eden Erkan Zengin faktörüne Sakaryaspor kenar yönetimi maç boyunca seyirci kaldı.

Kendisinden çok şey beklenen Dilaver, oyuna katkı vermeyen ve kaptırdığı toplar ile sıkıntıya neden olan oyuncu olarak takımını bana göre on kişi oynattı.

Önceki maçtaki formundan çok uzaktaydı. Berk İsmail yine yalnızları oynadı. Ona atılan her top ya rakipten ya da kendisinden geri döndüğünde arkasında orta alan desteğini hiç görmedi.

Sakaryaspor’da inisiyatif alarak oyuna hükmeden kimse yoktu.  

Oyun golsüzlükle sürerken yaşanan sakatlık sonrası oyuna giren Selçuk, kaleci Oğuz’u yayın üzerinden sert vuruşu ile avladı.

Serkan kulübeye çekilirken Hacı sahaya gönderildi. Hacı’nın eşitlik sağlayacak vuruşunda kaleci Tarık, gümrük muhafaza memuru gibiydi o anda…

Sakaryaspor ancak yediği gol sonrası öne çıkarak oyuna ortak olmaya başladı.

Gol için risk almak gerekiyordu. Risk sahada alınamayınca, kenar yönetim riski göze alarak Berkay-Umut değişikliğine gitti. Gitmez olaydı.

Erkan Zengin’in ustalığında stopersiz kalan Ahmet Aras’tan maçı bitiren gol geldi. Risk almanın cezasını Erkan Zengin kesti…

Sakaryaspor’un rakibini iyi analiz edememiş olması, maç boyunca kendini gösterdi.

Karagümrük iki hamle ile maçı kopardı. Sakaryaspor’un hamle yaparak maçı çevirmeye yönelik oyuncusu sezon boyunca hiç olmadı. Sakaryaspor’un en büyük handikapı buydu.

İki takımı terazinin kefelerine koyduğumuzda maç boyunca ağır basan taraf Karagümrük oldu.

Her iki kefeyi gram gram dengelediğimizde Erkan Zengin bir tarafı ağır kılmaktaydı.

Nasipten öteye geçilmiyor. Sakaryaspor kendisinden beklenen oyunu sergileyemeyince bir sezon daha boşa gitmiş oldu…

Allah’ın hakkı üçtür… Üçüncüde olur inşallah…

30 Mayıs 2019 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara