YILDIRIM HIZIYLA…

TEMEL YÜREK


Sakaryaspor evinde oynadığı ikinci maçtan da puansız ayrılınca sabır taşı çatladı, taraftar çıldırdı…

Sakaryaspor ilk on dakikada sergilediği baskılı oyunun kalan dakikalarını taraftarlarını “yuh” sesleri eşliğinde bitirdi.

Konuk ekip, oyunu orta alanda kabullenerek maça başladı. Yirminci dakikadan itibaren de oyuna ortak oldu. Özellikle ikinci yarıdaki oyunuyla da üstünlüğü ele geçirip alkışlarla üç puanın sahibi olarak sahadan ayrıldı.

Sakaryaspor’da ne Dilaver ne de Mertcan futbol adına hiçbir şey vermeden sahadaydı. Mertcan ilk yarı bitimiyle soyunma odasında kaldı. Tam 16 top kaybı yapan Dilaver’i ise Ahmet Yıldırım “Yeter be birader!” diyerek kenara aldı.

Uşak baktı ki baskı işe yarıyor, baskının dozunu artırarak önde basmaya başladı. Beraberliğe razı bir oyunla zaman zaman da oyunu soğutmaya yöneldi.

Bir ara krampon değiştiren kaleci Ersin dört kez bağlayıp söktüğü kramponlarına sanki karda kalmış gibi adeta zincir taktı…

Alper’i sağ beke, onun önüne de Ferit’i çeken Ahmet Yıldırım’ın hiç bir hamlesi oyunu çevirmeye yetmedi.

Top rakibe yakışmaya başladığında, Sakaryaspor taraftarları da rakipten yanaydı…

Sahanın her yerinde boy gösteren Uşakspor’a karşılık Sakaryaspor’da kimse ne yaptığını bilmiyordu… Bir ara dikkatimi çekti. Kaleci degaj yaptığı anda orta saha elemanları, eğilmiş çorap çekiyordu.

Çekinerek geldikleri deplasmanda araya atılan topu, Murat’ın vuruşuyla ağlarla tanıştırdıklarında Sakaryaspor taraftarları onları iyice bağrına bastı…

Kaleci Oğuz’a yapılan geri pasların birinde hata yapacağı aşikardı. Hatayı affetmeyen ilk golün asistliğini yapan Tayfur’la fark ve Burak Bekaroğlu’nun sarı kartları ikiye çıktı…

Burak Bekaroğlu’nun efeliği topa değil de rakibe olduğu müddetçe Sakaryaspor sahada sürekli yalnız kalır…

Maç sonunda Ahmet Yıldırım “Geçen sezonun acısını bizden çıkarıyorlar” diyerek faturayı kendine, oyunculara kesmek yerine taraftara kesti.

Devam etti; “Biz anamıza küfür ettirmeye gelmedik buraya.” İyi de Sakaryaspor’un hali ortada… Sahadaki senin eserin olan takım, çiçek atılacak bir takım değil ki…

Ayrıca maç sonu kapıları tekmeleyen tepkili futbolcuların da küfürde taraftardan pek aşağı kalır yanı yoktu…

Ligde yenilgisiz dörtte dört yapan lider takımın teknik direktörü Hikmet Sevim, futbolcuların alacaklarının ödenmeyişi gerekçesiyle görevinden istifa ederek adeta adamlık sergiledi. 

Diğer tarafta Sakaryaspor Yönetiminin maçtan bir gün önce prim dağıttığı takım, taraftarın umutlarını dağıttı…

Ahmet hoca, senden de bir adamlık beklemek bu şehrin hakkı bu saatten sonra...

“İyi günler bizi bekleyecek” diyorsun ya o günlerin seninle geleceğine kimsenin inancı kalmadı.

Nitekim dün akşam maç sonu toplanan yönetim, yıldırım hızıyla Ahmet Yıldırım’ın ipini çekti. Yoksa ipe kendileri dolanacaktı… Umarım yeni teknik direktör seçiminde isabet sağlanır…

24 Eylül 2018 , Pazartesi

Yazıya yazılan yorumlar

Tarih : 24 Eylül 2018 , Pazartesi

Üzgün Ümitsiz

Bundan sadece 2 ay evvel Ahmet Yıldırım hangi özelliği, başarısı, veya potansiyeliyle bu kulübe getirilmişti? Murat Hacıoğlu hangi özelliği, tecrübesi, veya başarısıyla o göreve uygun görülmüştü. Yöneticiler bunu bari şimdi anlatsınlar da öğrenelim! Futbol oynayamayan bu takım, kaybedilen 8 puan, antrenör geldi-antrenör gitti operasyonları bu kulübe kaça mâl oldu, yöneticiler anlatsın da öğrenelim. Olmayan parayı Temmuzda sokağa atanların daha sonra Eylülde "Para yok" diye şikayet etmeye hakları yok!

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara