YAKIŞMADI

HASAN GÖKDEMİR


Sakaryasporun kuruluş yılı olan 1965 yılından bu yana ne böyle bir seçim yaşadım, ne gördüm, ne de duydum.

Öyle bir seçim oldu ki, resmen YANLIŞLAR VE TARAFLI bir seçim idi. Çünkü herkes bu seçimi medyabar ve sporexpres sitesinden de canlı canlı takip etti. Her şeyi gördü her şeyi. Hangisinden başlayayım ki?  

Bir kere üye aidat parasını ödemeyenler bu biçimde oy kullanamazdı, KULLANDIRILDI.

Sonrasında AÇIK OYLAMA değil KAPALI OYLAMA yapılması gerekirdi, bu da yapılmadı.

Hayır yani tüzük o kadar açıkken, nasıl olur da aidatını ödemeyenlere söz sahibi yaptırılır? O zaman bana, bizlere günlerdir yapılan açıklamalar yalan mıydı? Kaldı ki şahsen kendim üye olmak istediğimde bana Üye olabilirsin ama oy kullanamazsın” denmişti. Ben de bu seçimde oy kullanamayacaksam, bundan sonrakinden kullanacaksam, o zaman niye 1.100 lira verip Sakaryaspora üye olayım ki? O zaman beni de üye yapsaydınız, oy kullanacağımı söyleseydiniz? Sonuçta ne oldu peki? Üye olmayanların sayesinde açık oylama yapılması isteği kabul edildi. Allah’tan her iki aday da oylanıp o şekilde karar verilmedi yani!

Tabii durum böyle olunca delege üstünlüğü de Cumhur Genç’e geçti!

Oysa Tüzük çok açık. Genel kurul üyelerinin içinde aidatlarını ödeyenler oy kullanır diyor. Seçimde kapalı zarf usulü olur, açık oylama ile değil diyor. Ama gelin görün ki, daha seçimin başında, futbol sahasının kenarındaki çim üzerinde böyle bir şey hazırlanmamıştı. Ne seçim sandığı vardı, ne de etrafı çevrili bir alan. Yani her şey planlanmış, kapalı değil açık oylama yapılacaktı!

Başkan Adayı İbrahim Nalbant da haklı olarak itiraz etti bu tabloya. Çünkü o elleri kaldıranların çoğu üye değildi. Hadi bunu yaptın, bari o açık oylamada kalkan elleri tek tek saysana. Ne diye çoğu üye olmayan o ellere kanarak karar verdin ki? Baksana o elleri kaldıranların üye olup olmadığına. O zaman ben de kaldırırdım her iki kolumu birden. Beni de mi sayacaktınız? Dolayısıyla İbrahim Nalbant patlamayacak da kim patlayacak? O da haklı olarak itiraz etti ve Divan Başkanlığına “Sayın başkan, AÇIK OYLAMA olmaz, yapamazsınız. Tüzük çok açık. Seçimi KAPALI yapın yoksa bu seçim iptal olur” dedi ama dinleyen olmadı.

Ne olduysa bu itiraz esnasında oldu. Çünkü İbrahim Nalbant’ın desteklediği ve yönetiminde olan Sakarya Spor Adamları Başkanı Zeki Öztürk, divandan SÖZ HAKKI istedi. Divan başkanlığı da buna izin verdi ama bu sefer Genç taraftarları Tatangaların bir kısmı kürsüye konuşmaya giden zeki Öztürk’ün önünü kesti. Konuşmasını engelledi, itti kaktı! Allah’tan araya Volkan Kahya, Baba Murat gibi adamlar girdi de olay büyümeden önlendi.  

Hal böyle olunca da İbrahim Nalbant seçimden çekildiğini belirtip seçim mahallini terk etti

Bu gelişmelerden sonra, Sakaryaspor Genel Kurulu Divan Başkanlığı, tek aday kalan Cumhur Genç’e söz hakkı verdi.

YÜCE BAŞKANA YAPILAN BANA DA YAPILMIŞTIR!

Cumhur Genç, “Beni cumartesi akşamı Ekrem Yüce aradı ve çekilmemi istedi. Bu yetmezmiş gibi, seçim günü sabahın köründen itibaren bana bir çok kişi aynı teklifi yaptı. Sakaryaspor başkanlığı hiç kimseden icazet almaz. Ama bu iş madem buraya kadar geldi, o zaman biz de çekiliyoruz. Kulübü de belediyeye bırakıyoruz” dedi, seçim yerini terk etti. Bundan sonra ise Ekrem Yüce başkan devreye girdi. Tesis binasında, Cevat Ekşi, İbrahim Nalbant ve Cumhur Genç ile görüşmek istedi. Nalbant ve Genç’i arasa da her iki aday gelmedi. Sadece Ekşi ile istişare yaptı ve bundan sonrasının haritası çizildi.

Ekrem başkanım, olaylar hakkında beni aradı ve “Ben seçimden önce Cumhur Genç’e çekil, İbrahim Nalbant aday olsun demedim. 2 aday var, tek listede birleşin ve tek liste seçime girin, ben de sizi her türlü destekleyeyim dedim. Zaten bu düşüncelerimi seçim esnasında da dile getirmiştim. Çok ayıp etti Cumhur kardeşim çok” dedi.

Ekrem başkanıma katılmamam mümkün değil.

Açıkçası bugüne kadar saygısını hiç suiistimal etmeyen Cumhur Genç kardeşimi çok severim. Zaten Musa Genç ağabeyimin bizlere emanetidir, yeğenimiz sayılır, adam gibi adamdır da ama ben bu davranışını doğru bulmuyorum. Seçim heyecanına veriyorum. Burada önemli olan konu şu benim için, o konuşmayı ona kim yaptırdı, nasıl yaptırdı ve neden yaptırdı?

Eminim bir zaman gelip Ekrem başkandan özür de dileyecektir. Öyle ya, onun da o veya bu şekilde, ama işiyle ilgili ama başka bir işiyle ilgili illa ki bir işi düşer. O zaman da istemeye yüzü olmalı.

Hani kişiye olmasa da en azından o makama saygı duyulacaktı. Hani kendisi de ekibi de Sakaryaspor koltuğuna saygı duyulmasını istiyordu ya, o zaman onlar neden kişiye olmasa da o makama saygı duymadı da böyle bir açıklamayı yaptı.

Unutmayın ki Sakaryasporun Ekrem Yüce’ye, Ekrem Yüce’nin de Sakaryaspor’a her zaman ihtiyacı vardır. Neden mi? Mesela Maliye-SSK borçları, Altyapı takımları, lisans vize işlemleri, transferler, localar, sponsorluklar ve özellikle deplasman maçları…

Açık söylüyorum. Ekrem Yüce başkana yapılan bana da yapılmıştır. İnşallah bu da son olur. Çünkü burada söz konusu olan Sakaryaspor’dur ve eğer ki söz konusu Sakaryaspor ise gerisi de teferruattır…

25 Haziran 2019 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara