TERCİHİNİZ?

YUSUF CİNAL
yusufcinal@gmail.com


Sevgili okurlar,
Türkiye seçim sathında, konuşmaların, toplantıların, propagandaların ardı arkası kesilmiyor! Türkiye’de elbette seçimler bayram havasında geçiyor..Böyle seçim atmosferini yaşayan bir Avrupa ülkesi yok!  O nedenle siyasi partiler, adaylarını meydana çıkardı..
Aday tanıtımı ve programların açıklanmaları devam ediyor.
Türkiye mutlaka seçimini yapıyor, yapacak da… Seçimler, demokrasilerin olmazsa, olmazıdır.. O nedenle birbirimizi kırmadan, dökmeden, gönül rahatlığı ile inandığınız, sizi ikna eden ve Türkiye’nin geleceğine büyük katkı ve ivme kazandıracak siyasi partilere, adaylara oyunuzu veriniz. Oyunuzun kıymetini en iyi siz takdir edersiniz!  Zira bir oy deyip geçmeyiniz.
Bir oy gelecektir, Türkiye’dir!
Bugünlerin en çok kullanılan kelimesidir,’radikalizm!’ Radikalizm, bin bir sinsi tehlikeler içerir.. Şu sıralarda  Belçika’da,’radikalizm’den yana çok dertli?.. Hapishanede, Müslüman mahkumlardan etkilenen ve dolayısıyla ‘radikalleşen’ bir Belçikalı, gerçekleştirdiği eylem ile iki polis ve bir sivili öldürdü..Bu eylemde kendi de hayatından oldu..
Yaşam içinde maalesef, hepimiz fanatikleşebiliyor ve buradan radikal gruba dahil olabiliyoruz..Türkiye’de bu radikalleşme en çok deni ve siyasi alanda kendini baş gösteriyor..Futbol fanatizmi, siyasi ve dini radikalleşmeyi hızlandırıyor..Bursa’da ki panelde yaptığım kısa konuşmada bu hususa değindim..Kısacası fanatizmin, radikalleşmenin aile ortamında başladığını, filizlendiğini ve toplumsal hayatta yeşerdiğini ve böyle zamanlarda kendini gösterdiğine dikkat çektim..
Türkiye’de insanımız kolay, kolay tuttuğu futbol takımını değiştirmez..Siyasi lider ve partilerde bağlılık körü körünedir! Ama, ya dünya görüşü, gelecek, ülkemizin ekonomik, siyasi çıkarları ne olacak? İşte bu nokta da ‘radikalizmi’ bir kenara bırakmamız gerekiyor.. Aklı-selim düşünerek, iyiyi, güzeli, kötüyü, çirkini ayırt etmemiz gerekiyor..Yani,ülkenin birlikteliği için hareket mecburiyeti hasıl oluyor!
Bunu yapmadığımız, yapamadığımız zaman, kullandığımız oyun ceremesini sadece biz değil, ülke insanı ve ülkemiz çekmektedir..
Siz, siz olun, aynı hatayı tekrarlayıp durmayınız!..Bu noktada tercihiniz gelecek için çok önemlidir..Kimseye takılmadan, kimsenin uydusu olmadan, özgür iradeniz ile gidin oyunuzu kullanınız..
Sonra da iyi mi, kötü mü noktasında olduğu kadar, doğru adrese mi, yanlış adresimi oyunuzu kullandığınızın muhasebesini yapınız!..
Şimdiden hayırlı ve Allah yardımcınız olsun!

3 Haziran 2018 , Pazar

Yazıya yazılan yorumlar

Tarih : 7 Haziran 2018 , Perşembe

semih uzcak

Tayyip beyin miting günü, By.şehir Tıp merkezine-Belediye hastahanesine muayene için gittim. Tüm belediye çevresi yüksek metal bariyerlerle çevrilmiş ve hastane personeli tümü izinli, tıp merkezi kapalı.Belediyeye baktım o da tümden kapalı. Böyle bir şey ilk defa görüyoruz. Miting var diye hastahane-belediye bir gün kapatılır mı? Duydum ki, diger belediyelerinde bazıları öyle, bazıları öğleden sonra yarım gün tatil edilmiş. Ne günlere kaldık!?

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara