SORU-YORUM!

HASAN GÖKDEMİR


Bugün Sakaryaspor’un Olağanüstü Genel Kurulu var.

Nasipse inşallah İbrahim Nalbant başkanlığındaki tek listeyle seçime gireceğiz ve tek liste sonunda hepimiz yeni başkanımızı tebrik edeceğiz. Bunun aksini yapmak ve yaptırmak, hiçbir Sakaryalıya ve Sakaryasporluya yakışmaz. Çünkü burada söz konusu olan Sakaryaspor’un menfaatleri, geleceğidir. unutmayın ki, söz konusu Sakaryaspor ise gerisi de teferruattır, teferruat olmalıdır!

Ben bu seçimi şimdiden bitmiş kabul ediyor ve İbrahim Nalbant başkanlığındaki yeni yönetimi kutluyorum ama bir şey söylemeden de geçemeyeceğim.

BİZİ SATANLARA PARA VERMEYİN

Ben de buradan İbrahim Nalbant ve yönetimine sesleniyorum.

Vermeyin kardeşim o paraları hiç birine. Nereye giderlerse de bırakın gitsinler. Görelim bakalım onların istediği 900 bin liraları hangi takım verecek?

Açık söylüyorum, Zahit, Ferhat, Dilaver ve Berk İsmail, bu yaptıklarıyla adeta Sakaryaspor’u satmışlardır. Çünkü onlardı geçen sene, “Bize transfer taksitlerini ve maç başlarını, maaşlarımızı vermeseniz de olur, bize prim verin yeter” diyen. Bu şekilde hem yönetimi ve hem de bizleri kandıran.

Kaldı ki ben dahil tüm medya, onların yanında durmuş, hatta o paraların ödenmesini istemiştik. Karşılığına bakar mısınız? Hiçbirinin yüzümüze bakacak yüzleri yok hiçbirinin ki  Sakarya’ya da bu saatten sonra gelemezler, gelseler de ben istemem…

Çünkü yüzleri yok. Çünkü güvenlerini ve inançlarını sarstılar. Çünkü seçimi beklemeden işi oldu bittiye getirip hem paralarını almak hem de başka kulübe gitmek istemişlerdir. Yani bu fırsattan yararlanmak istediler. Geçen sene attıkları imzalara bu yıl alacaklarının dışında, hani şu bonus dedikleri var ya, fazla maç oynamaları, fazla gol atmaları gibi, onlar yetmiyormuş gibi bir de yüzde 20 zam istemişler. Ne zammıymış ki o? ne verdiler de ne istiyorlar? geçen seneden bizde kapı gibi sözleşmeleri yok mu?

ONLARIN PARALARINI TRANFSERDE KULLANALIM

Söyler misiniz bana? “Eğer ki zam yapılmazsa GİDERİZ” tehdidinde bulunmak, ne kadar etik, ne kadar samimi, ne kadar dürüstçe?

Madem öyle, vermeyin kardeşim su yapan bu futbolculara o paraları, nereye giderlerse gitsinler. ama göreceksiniz bakın o paraya onları hiç kimse almayacak. Ya bizden düşük bir paraya başka takımlara gidecekler, ya da geri dönmek isteyecekler ki sakın gelmek isterlerse de almayın onları. Ayrıca bu paraları almakla kalmayacaklar, Dilaver, Ferhat, Berk ve Zahit, 900 bin lira gibi bir paraya oynamış olacaklar ki boşuna demedim bu işler ORGANİZE İŞLER diye. Kaptan Ferhat 900 bin lira alıyor ya, onlar nasıl bu parayı almaz mış mış mış(!)

Kaldı ki, bizden böylesine sinsice para olma yoluna gidenler, bugün federasyona gitse bile, Temmuz döneminde YASAK gelmiyor, Transfer yapabileceğiz yani. Ocak ayında, yani ARA TRANSFER dönemlinde gelecek olan o yasağa kadar da önümüzde 6 ay var. İnşallah bir yolunu bulur ve bu pislikten de kurtuluruz.

Ben derim ki, bu futbolculara o paraları vermektense, bu transfer döneminde bol ve kaliteli oyuncular alalım daha iyi.

BU GRUPTA ŞAMPİYONLUK ŞART OLDU

Gördünüz mü grubumuzda yer alan takımları? Kebap kebap…

Ankara Demirspor, Bandırmaspor, Bayburt İl Özel İdare, Birevim Elazığspor, Bodrum Belediye Bodrumspor, Ergene Velimeşespor, Etimesgut Belediyespor, Eyüpspor, Kahramanmaraşspor, Kastamonuspor 1966, Kırşehir Belediyespor, Niğde Anadolu, Sivas Belediyespor, Tuzlaspor, Uşakspor ve Van Büyükşehir Belediyespor…

Hadi gel de şimdi şampiyonluk için takım kurma.  

Bu grupta grup birincili olarak şampiyon olamayacağız da ne zaman olacağız? Vallahi ben bile heyecanlandım. Kim var ki bizi zorlayacak? Biraz Gümüşhane, biraz Kahramanmaraşspor, biraz Tuzlaspor, biraz da Kastamonuspor hepsi o. Ama o kadar da olsun yani!

Demek ki o zaman çok iyi bir kura çektik. Kim çektiyse o kurayı eline sağlık. Sakaryasporumuza şampiyonluk getirmesi dileğiyle…

11 Temmuz 2019 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara