SIRF BU YÜZDEN

TEMEL YÜREK


Sürprizlere açık bir kongre yaşanacağına değinmiştim öncesinde. Yanılmadım. İki listenin ağırlığını, delegeler kaldıramadı…

Yaşanan sıkıntılı kararlar sonrası iptal edilen kongre, Sakaryaspor’u daha da sıkıntıya boğacağa benziyor.

Sakaryaspor’un kaybedecek vakti yok denilerek başlanan sözlere inat edercesine vakit kaybına neden olundu…

Talipleri olan futbolcular vardı. Bunları elde tutmak adına girişimler gerekiyordu. Kongrenin iptali sonrası bu hassas konu Sakaryaspor’u nereye götürecek bakalım.

Kongre öncesi yönetim kurulundan birine “sıkıntı var mı?” dediğimde “Olmaz mı abi birazdan görürsün” demişti.

“Birazdan görürsün” dediği, geceden kulağıma gelmişti. Sakaryaspor adına kum ocağı talep edilmiş ama bahane gösterilerek kabul görülmemişti.

Bir de üstüne “sen çekil kenara” ile bertaraf edilmek istenilmesi, Cumhur Genç nezdinde öfke birikimine neden olduğu aşikardı.

Aslında seçim yapılsaydı kazanan Cumhur Genç yine istifa edecekti. Asıl amaç buydu. Ancak kongredeki olumsuz seyre bakarak erkene çekti niyetini.

Delegeleri sandık önünde kuyrukta bekletmemek niyetindeydiler. Açık oylama teklifi de sırf bu yüzdendi …

Sonrası malum... O anda gerginliğe meyilli olanlar, ortalığı kargaşa alanına çevirmede ustalıklarını sergilemekten geri kalmadı.

Sakaryaspor makamı kimseden icazet almayacaksa, iki tarafın da günlerdir Başkan Ekrem Yüce ile görüşmekte ısrarcı olması nedendi.

Eldekinin üzerini tamamlamak için belediye kapısı her zaman çalındı. Kimi kapıdan boş döndü, kimileri destekleriyle ihya edildi.

Sakaryaspor Kulübü buna muhtaç ama belediye tercihleri de önemli... Desteğini, güvendiklerine verdi her zaman.

İşin sonrasına bakacak olursak pek iç açıcı durum gözükmüyor. Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetimin tavrı çok önemli.

Başkan Ekşi yönetimi, alacağı kararla ya yeni bir kongre tarihi belirleyecek ya da istifa ederek topu kayyuma paslayacak.

25 Haziran 2019 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara