SEÇİLECEK YENİ MECLİS VE “CUMHURUN BAŞI”NDAN İSTEKLERİMİZ ( 3 )

OSMAN KARAGÜZEL


                                                 DIŞ POLİTİKADA İSTEKLERİMİZ

                Önceki iki makalemizde, yeni seçilecek meclis ve cumhurun başından,  dahili, yani yurt içindeki taleplerimizi dile getirmiş ve 53 madde halinde sıralamıştık.

                     Bu makalemizde ise, yurt dışına, dış politikaya, Türk-İslam Alemi’ne, ümmete ve insanlığa yönelik taleplerimizi dile getireceğiz.

                     1-Tedrici olarak TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ yolunda çaba ile nihai hedef alınması.

                     2-Ermeni paryalarının  bizi soykırım yalanı ile suçlaması ve bunu kabul eden ülkelere  karşı, Ermenilerin “TÜRK ve KARABAĞ” soykırımını,  Amerikalıların “KIZILDERİLİ, ZENCİ, KORE, VİETNAM, AFGANİSTAN, IRAK, SURİYE, LİBYA, FİLİSTİN,AFRİKA” soykırımını, Fransızların “CEZAYİR” soykırımını, Ziyonist Yahudilerin “FİLİSTİN” soykırımını, Rusların “ÇEÇENİSTAN” ve 2. Dünya savaşında tüm “KAFKASYA” soykırımını, Çinlilerin “UYGUR TÜRK” soykırımını, İngilizlerin ve Batılıların “OSMANLI ve TÜM AFRİKA”daki soykırımlarını tanımaya ve tanıtmaya çalışmalıyız.

                     3-60 Yıldır kapılarında beklediğimiz, onur ve kimlik kırıcı AB üyeliği müracaatına ve “Uyum Kanunlarından” bünyemize uymayanlara, hususen “ZİNANIN SERBEST OLMASI ve İDAMIN KALDIRILMASI” gibi kanunlara son verilmesi. Tüm dünya ile insani ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi. Komşularla “hep sorun” politikasından “sıfır soruna” geçilmesi.

                     4-Birer darbe ve Müslüman ülkeleri işgal üssü olan ABD ÜSLERİNİN kapatılması.

                     5-Ne hikmetse, T.C. Devletinin ve hükümetlerinin gündemine girmeyen, her yere az, cılız da olsa bir ses verirken, oraya, öksüz ve yetim  DOĞU TÜRKİSTAN’a, UYGUR TÜRK’Ü MÜSLÜMANLARINA da ses verilmesi, uğradıkları büyük zulüm, soykırım  karşısında sessiz kalınmaması, Çin ile konjonktürel olarak iyi ilişkileri sürdürürken, D.Türkistan’ın feda edilmemesi, insani ve hukuki talepler olarak Çin’den diplomatik olarak  istenmesi, dahili ve harici tüm pilatformlar da dile getirilmesi. Sadece devletin değil, hususen basının ve STK’nın gündemine de yoğun olarak alınması.

                     6-Ziyonist kanser uru İzrail’in FİLİSTİN’e, KUDÜS’e yönelik, yaklaşık 70 yıldır yaptığı işgal, katliam, soykırım  ve barbarlıklara karşı, laftan icraata geçilmesi, en azından bize vize uygulayan izrail’e, mütekabiliyet esasları dahilinde vize uygulanması, tüm Müslümanların, ümmetin ve insanlığın davası olan, Müslümanların kalbine saplanmış “zehirli hançer” ziyonistlere karşı her alanda etkin müeyyide uygulanması.

                     7- MAVİ MARMARA davasının yeniden gündeme taşınması, vicdanları yaralayan bu antlaşmanın iptal edilmesi ve 9 şehidimizin katillerinin yargılanması.

                     8- 1.5-2 Milyon müslümanın katledildiği, ülkenin mezhep savaşına kışkırtılıp birbirine kırdırıldığı, yüzbinlerce Müslüman kadına tecavüz edildiği, bölünüp parçalandığı, tarihi, tabiatı, hafızası, kaynakları ve her şeyinin talan edildiği, bunu yaparken de, yanlış Irak politikamızın sonucu bizi de kullandıkları, akan kana bizi de bulaştırdıkları Irak’ta, bölgesel işbirliklerine gidilmesi, Irak’ın bütünlüğünün mutlaka sağlanması, iç savaşın sona erdirilmesi ve ABD’nin oradan definin sağlanması.

                    9- Tümüyle yanlış olan ve Suriye’nin mahfına sebep olan Suriye politikamızın, başlayan İran-Rusya ve Suriye yakınlaşması çerçevesinde halledilmesi, Suriye’nin bütünlüğüne azami önem verilmesi ve bu ülkede barış sağlanınca, tek bir Suriyeli kalmadan ülkelerine gönderilmesi, Suriye topraklarının “Arz-ı mevuda” uygun boşaltılmaması. BÜYÜK ŞEHİT ALİM RAMAZAN EL BUTİ DEMİŞTİ “BU BÖYLE OLMAZ, KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRIRSINIZ.” Dediği gibi oldu ve barbarca şehit edildi. Keşke dediği dikkate alınabilseydi.

                   10-Libya ve Yemen’de de aynı emperyalist oyunların dışına çıkılması, her iki ülkede akan kardeş kanının durdurulması ve bölünmelerinin engellenmesi.

                    11-Emperyalizme ziyonizme direnen son ve tek ülke kalan İran’a yönelik ambargo veya işgal girişimlerine Türkiye’nin asla geçit vermemesi, Irak, Suriye, Libya ve Yemen’de düşülen hataya burada düşülmemesi, İran’ın güvenliği ve bütünlüğünün, bizim güvenlik ve bütünlüğümüz görülmesi.

                    12- Karabağ’ı işgal eden, orada, Hocalı’da katliam ve soykırım yapan Ermeni paryalarından mutlaka hesap sorulması, Karabağ’ın işgalden kurtarılması, işgal sona erene kadar Ermenistan sınırının açılmaması ve ülkemizde barınmalarına asla fırsat verilmemesi.

                     13-Kadim Türk toprağı KIRIM’ın, emperyalist Rusya tarafından ilhak edilmesinin, asla tanınmaması ve MÜSLÜMAN  KIRIM TATAR TÜRKLERİNİN  de sorunları ile imkanlar ölçüsünde ilgilenilmesi. Sadece Kırım değil, Rusya’da  yaşayan  Müslüman Türk  topluluklarla(Başkurdistan, Çuvaşistan, Hakasya, Yakutistan, Tataristan, Tuva, Altay, Kabardino Balkar), Kafkasya’daki Müslümanlarla ( Çeçenistan, Adıgey, Karaçay- Çerkezya, Kuzey Osetya, İnguşetya, Dağıstan, Kalmukya, Stavrapol Kray ve Krasnador Kray) yakından ilgilenilmesi, asimilasyona tabi tutulmalarına engel olunması ve varlıklarını sürdürmeleri için her alanda ve imkanlar ölçüsünde destek olunması ve insanlarımızın o bölgelere yoğun ziyaretleri ile bağların kuvvetlendirilmesi.

                    14-Sovyetlerin 70 yıllık asimilasyonu ile kimliğinden koparılmaya maruz kalan ve  bağımsızlıklarına kavuşmuş gibi görülen Türk Cumhuriyetleri ( Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ) ve Afganistan ile iktisadi, ticari, eğitim,  kültür ve turizm alanında ilişkilerin  geliştirilmesi, halkların karşılıklı ziyaretleri ile bağların kuvvetlendirilmesi,tek millet- çok sayıda devlet halinde bulunan bu kardeşlerimizle, birliğe doğru çaba harcanması.

                   15-Balkanlardaki “Evlad-ı Fatihan” kardeşlerimiz Batı Trakya, Makedonya, Bosna, Arnavutluk, Kosova ve  Moldova sınırlarında bulunan Gagavuzya ile çok yakından ilgilenilmesi, karşılıklı halk ziyaretleri ile bağların güçlendirilmesi.

                    16-İhvanın ve Mursi’nin  mahfına engel olmayan  politikamızın, Müslüman Alem de çok önemli yeri olan Mısır’ı göz ardı etmemize neden olmaması, zalimin eli tutularak ve iyi ilişkilerle mazlumlara olan zulmün hafifletilmesi, Mısır’ın ABD ve Ziyonizme  terk edilmemesi.

                     17-21. Yüzyılda, Milenyum çağında, modern barbarlığın orta çağı aratmadığı bir dönemde, tarihin en büyük soykırım ve mezalimine uğrayan ARAKANLI Müslümanlarla yakından ilgilenilmesi, yurtlarına dönmeleri ve uğradıkları zulmün hesabının sorulması için, uluslar arası ve her türlü pilatform da haklarının savunulması.

                    18- Ülkemize sığınan Müslüman Alemin birçok yerinden ( D.Türkistan, Özbekistan, Mısır, Filistin, Irak, Afganistan, Suriye, Çeçenistan, Afrika v.b) mültecilere “ENSAR” muamelesi yapılması, nihai hedef olarak, ülkelerinde barışın sağlanmasına müteakip, tek bir kişi kalmaksızın vatan topraklarına geri gönderilmeleri.

                      Yeni seçilecek Meclise, vekilimiz olabileceklere, Cumhurun Başına arzolunur.

13 Haziran 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DÜŞÜNCE VE DAYANIŞMA PLATFORMUNUN KONUĞU DİLİPAK İDİ

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara