PUSULA

HASAN GÖKDEMİR


Galip gelmek tabii ki güzel. Hele hele bir de deplasmanda kazanılırsa….

Eğer ki bir de İsmail Ertekin hocamızla son 8 maçta 7 galibiyet 1 beraberlik alınıp, 12.sıradan 2.sıraya çıkılmışsa yeme de yanında yat.

Sezon başından beri 2 şey söylüyorum.

Birincisi bu takımın geçen seneki takıma göre çok daha iyi olması. İkincisi ise, bu grupta bizim rakibimiz ne Sarıyer ne Samsunspor. Bizim tek rakibimiz var, o da biziz. Yani PARA!

Cevat Ekşi başkanlığındaki Sakaryaspor yönetimi ise meteliğe kurşun atıyor. Ve maalesef Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu dışında hiç kimse bu takıma yardım etmiyor, et-ti-ri-le-mi-yor! İyi de nerde bu ilin Valisi, Milletvekilleri, iş dünyası, atanmış ve seçilmişleri?

Tüm Profesyonel futbol liginde sadece Sakaryasporumuz var, niye fazla geliyor ki? Diğer iller, kulüpler nerden buluyor bu paraları? Hem de sadece futbola değil basket ve voleybola yardım edecek şekilde. Hayır yani, olmayacak, başarılamayacak bir iş değil ki bu isteğim? Neden mi lazım bu para?

Bıraktım maç primlerini vesairesini, 8 haftadır verilmesi gereken MAÇ BAŞLARI halen verilmedi ve üstelik tam 12 hafta geçti yani 3 ay. Zaten Beşiktaş ile 21 Kasım Çarşamba akşamı saat 19.00’da oynayacağımız özel maç, sırf bu para sorununu bir nebze olsun gidermek için ayarlanan bir maç. İyi de bu maçtan ne kadar para kazanılacak da 12 haftalık maç başlarının kaç tanesini ödeyecekler? Protokol temsilcisi diye de hiç kimse bedava girmeyecek o maça.  Tıpkı eskisi gibi, Sakaryaspora destek amaçlı, o maçlığına basacak adam başı 200’er lirayı öyle girecek. Kapanacak o kadar çok delik var ki?

 

HÜKÜMET TEMSİLCİSİ VE MÜLKİ AMİRLİK!

Asıl önemlisi de ne biliyor musunuz? Bu ilin en büyük mülki amiri olan Sakarya Valiliği…

Şöyle ki, Sayın Valimizin başkanlığında, içinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali ihsan Yavuz’un da olacağı bir şekilde; 7 milletvekilimiz, SATSO Başkanımız, OSB yöneticilerimiz, iş adamlarımız, Sivil Toplum Temsilcilerimiz ve bu ilin gizli zenginlerinin yer alacağı bir toplantı gerçekleştirilmeli. Amaç da belli, Sakaryaspor’a maddi destek sağlamak. Zira kulüp batıyor! Bu vesileyle Valimizin isteyeceği paralar da hiçbirine koymamalı! Verebilecekleri, onlara koymayacak paralar istenecek onlardan, veremeyecekleri değil. Kaldı ki bunu da bedava yapmayacaklar! O verdikleri paraya karşılık sezonluk loca alabilirler veya kombine bilet. Ya da göğüs, sırt, omuz ve tozluk reklamı verebilirler. Ya da stat içine reklam tabelası koydurabilirler. Yeter ki istensin illa ki bir çözüm yolu bulunur.

Bunu yapacak tek kişi de bu ilin Mülki Amiri olan Sayın Valimizdir. Kaldı ki koskoca Valimizi, hiç kimsenin takmayacağını düşünemiyorum. Sayın Valimiz de onlara, tıpkı Samsun’daki gibi(!), bu ilin paralı insanlara karşı “Sana 100, sana 50, sana 20, sana 10, sana ise 500 bin kestim bağış olarak” diyecek ve o paralar da Sakaryaspor’a nakit olarak hemen verilecek. Çünkü o anda TAMAM diyenler, sonrasında o paralar geri gelmiyor, bir daha da bulunamıyor!

Sizler Oğuz’ların, Aykut’ların, Coşkun’ların, Fuat’ların, Ceyhun’ların yer aldığı efsane kadro nasıl oluştu da Süper Lige çıktık, Türkiye Kupasını kazandık sanıyorsunuz? Tabii ki böyle yapıldığı için. Demek ki istendiğinde yapılamayacak, başarılamayacak bir iş yokmuş!.

Kaldı ki diğer kulüplerin aksine, Maliye ve SSK borcumuz hariç, bizim öyle milyonlarca liralık borcumuz da yok. Bize sezon sonuna kadar gereken para 6 milyon lira. Bunun 3 milyar lirası ilk yarı sonuna kadar ve acil. Bunun da yarısı bu ay sonuna kadar ödenmeli mutlaka. Çünkü futbolcularının sabrı taşmak üzere. Aksi taktirde bu sene de şampiyonluk hevesimiz kursağımızda kalır. Üstelik sabrımızın tükendiği ve herkesin grup birincisi olup 1.Lige çıkmasını beklediği bu sezonda…

Lütfen, bir omuz atalım Sakaryasporumuza. Herkes neyi, nasıl yapıyorsa biz de yasal ve kanuni yollardan onu istiyoruz hepsi bu?

Hazır aday adayları da çıkmışken bunu bir fırsata dönüştürsek ya..

Sakaryaspor yönetimi, uyuma uyuma. Top sizde…

13 Kasım 2018 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara