PROTOKOL TRİBÜNÜ NEDEN BOŞTU!

TEMEL YÜREK


Sakaryaspor-Kırklarelispor maçında protokol tribününün boş kalması dikkatlerden kaçmadı. Yeni statta protokol tribünü A ve B tribünlerinden oluşmakta. Solunda ise basın tribünü bulunmakta.

A ve B protokol tribünlerinin arasını ayıran bir bölme olmadığından, görevlilerin müdahalesine rağmen B’den, A’ya geçişler olmaktaydı.

Bu durum görevlileri sıkıntıya sokmakla kalmamış ve bir önceki maçta A protokol tribününden TFF temsilcilerinin bakışları arasında sahaya küfürler gönderilmişti. Küfürlere de birileri tepkisiz kalmadı…

Bu nedenle A ve B protokol tribünleri arasına camlı bölme yapılarak, iki tribünün birbirleriyle bağlantısı kesilmiş oldu.

Bu hafta maça gelenlerden A protokolünde yeri olmayanlar haliyle B protokol tribününe yönlendirildiler.

Ancak bu uygulamaya da birileri anlamsız tepki vermekten geri kalmadı…

A protokol tribününe sadece yönetmeliğin belirlediği isimler alınınca, tribün boş kaldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaptığı uygulama doğruydu ama nedense bazı çevrelerce çarpıtıldı.

Önceki maçlarda olduğu gibi çaycısı-tostçusu, birilerinin koluna girenler son oynanan maçta farklı yerlere yönlendirildi. Böylelikle yanlıştan geç de olsa dönülmüş oldu.

Hatırlatmakta fayda görüyorum.

İlgili yönetmeliğin 16. Maddesine göre protokol tribünlerine girişler ile ilgili düzenlemeleri yapmak, seyirden yasaklı kişilerin protokol tribünlerine girişlerini engelleyecek tedbirleri almak ve protokol tribününe girecek kişilerin kontrollerini yapmak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin görev ve yetki sorumluluğundadır.

Ayrıca protokol listesi bakanlık ve genel müdürlük tarafından belirlenen listelerdir ve uyulması gerekmektedir.

Hal böyle iken bir yerin amiri, yetkilisi olmak A protokolde yer alacağı anlamını taşımamakta.

Hatta spor protokol listesi, bazı valilik protokol listesinde olan birçok kurum amirlerini de dışarda bırakmakta.

Bunlara ilaveten bir zorunluluk daha var bu konuda. O da spor protokol listesinde olanların, ayrıca maçtan en az bir gün önce maça giriş ve koltuk için resmi talepte bulunmaları gerekmekte.

Bunların aksine hareket maalesef kural tanımamazlıktan kaynaklanmakta ve görevlileri hayli zor durumda bırakmakta.

Hatırlarsınız geçtiğimiz sezon Ankara’da oynanan bir maçta milletvekili yakınlarının protokol tribününe alınmayışı gündemi epey meşgul etmişti.

Bizler de basın tribünlerinde yerimizi almak için TFF ve TSYD’nin talep ettiği sabıka kaydı dahil birçok evrakları sunmak şartıyla serbest giriş kartlarımızı almaktayız ve her hafta akredite olarak maçlara gelmekteyiz.

Netice itibariyle geç de olsa protokol tribününe girişler bundan böyle yönetmelikler çerçevesinde olacak.

Doğrusu bu iken yanlışta ısrarcı olmanın da düzeni bozmaktan öteye geçmeyeceği aşikar…

 

18 Nisan 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara