MEVLAM KAYIRA!

TEMEL YÜREK


Sakaryaspor’da dertler bitmeyeceğe benziyor. Gün geldi dertler zevk edinildi, bazen beterin beteri var misali avunulduğu anlar oldu.

Günümüz de farksız geçmişten… Daha geçtiğimiz günlerde 2,5 milyon TL’nin bulunmaması halinde -3 puan olasılığını gündeme taşıyan yönetimin dertlerine, can alıcı yeni dertler eklendi.

İki gündür yerel basında kıyametler kopuyor. Ramazan Sal, Mahir Sağlık ve bir de kandilinde yağı biten Alişen Kandil...

Alişen Kandil darp sonrası açtığı dava sonucunda 1.2 milyon TL’lik tazminat talebiyle gündemi alt üst etti adeta.

İster iş bilmezlik deyin, ister acemilik... Sözleşmesi devam eden oyuncuyu tek taraflı fesihle gönderiyorsanız, ceremesine de katlanacaksınız.

Sonrasında vefayı da dostluğu da aramayacaksınız o oyuncuda. Hele ki hiç şefkat beklemeyeceksiniz.

Geçen sezon yüksek maliyeti ortaya çıktığında herkesin yuh çektiği ve Başkan İsmail Gürses yönetimin bir an önce kurtulmak istediği Murat Akın ile karşılıklı varılan anlaşma imza altına alınarak, Akın’dan daha sonra gelebilecek farklı taleplerin önü kapatılmıştı.

Ancak aynı yönetim sözleşmesi devam eden Ramazan Sal’ı tek taraflı fesih ile saldı çayıra… Şimdilerde Sakaryaspor’u Mevlam kayıra!

Ramazan Sal o günden itibaren Sakaryaspor yönetimine telefonlarını kapatıp, iletişimden uzak kaldı.

Gelelim Mahir Sağlık’a... O da sözleşmesi devam etmesine rağmen sağlıksız tek taraflı fesih ile gönderildi.

Bu sefer hatayı Başkan Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetim yaptı. Mahir, “Allah sağlık versin” denilerek gönderilmiş Sakaryaspor’dan. Belli ki bu oyuncu ile imza altına alınmış bir anlaşma yok.

Sözleşmelerde olan bir şey değil bu durum. Aksine acemi yönetimlerin tek taraflı fesihten kaynaklanan mağduriyetlerdir yaşananlar.

Tıpkı TFF ile Fatih Terim arasında yaşanan ve mağduriyet bedelinin ödenmesi mahkumiyeti ile sonuçlanan davada olduğu gibi...

Bu saatten sonra bahse konu isimleri ya çağırıp anlaşacaksınız ya da mahkemenin takdirine ilave edilecek faiz yüklü meblağları ödeyeceksiniz. Başkaca kaçarı yok bu işin.

Sakaryaspor’u yönetmeye talip olanların acemice aldıkları kararların etkisinin takıma hayli yük getirdiğine bir kez daha şahit olduk.

Sakaryaspor’un su ihtiyacını karşılayan firmaya 5 bin TL’lik su borcu önceki yönetimce ödenmeden, yeni yönetime devredilmiş.

Allah aşkına, onca su fabrikasının olduğu yerde Sakaryaspor’un su ihtiyacını bedelsiz temin edemeyenin Sakaryaspor’da işi ne!

Son zamanlarda Sakaryaspor’u layıkıyla yönetmek pek nasip olmuyor nedense. Olmayan paranın bin bir zahmetle tedarik edildiği Sakaryaspor’da hiç olmazsa böylesi hatalara mahal vermemek gerek…

14 Eylül 2018 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ŞEHİT MURSİ’YE GIYABİ CENAZE NAMAZI

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara