MEŞALE!

HASAN GÖKDEMİR


Sakaryapor bu akşam 7.hafta maçında Diyarbakır temsilcisi Amed Sportif ile son derece önemli bir maça çıkıyor. Açıkçası, bana göre çok rahat ve bu sezonun en farklı galibiyetini alabileceğimiz bir maç. Ama dediğim gibi, alabileceğimiz. O da kolay olmayacak. öyle ya, zahmetsiz rahmet olmaz ki……

Hep söyledim yine söylüyorum. Tıpkı Niğde gibi, Uşak, Sarıyer ya da Hacettepe, Keçiören ve Manisaspor gibi, onlar da bize saldıracak, canlarını dişlerine takacaklar da ondan. Öyle ya, Sakaryasporuz biz. İsme ve kaliteye oynayacaklar!

Amed ile bizim bugüne kadar sportif olarak hiçbir kavgamız ve olayımız olmadı. Hatta Diyarbakırspor ile. Tam tersi, ne zaman Diyarbakır’a gittiysek, rahmetli Gaffar Okkan ve Sakaryalı oluşumuzdan dolayı inanılmaz bir ev sahipliği yaptılar. Bugün için de aynı şeyi söyleyemeyeceğim çünkü taraftarlarına yasak geldi. Tatangalar her zaman ki gibi onları çağırıp, yanlarına veya başka bir yere oturtursa o iş başka ki bana göre bunun da hiçbir mahsuru yok. Çünkü insanların bu tür özgürlüklerini yasaklarla kısıtlayamazsınız. Ta ki aksi bir durum oluncaya kadar. Zaten bu da olursa o zaman Allah ne verdiyse çekerler cezalarını! Dolayısıyla mesele konuk takım taraftarları, yöneticileri veya takımı değil, mesele bu maçın ayrı bir önemi olması.

GÜMÜŞHANE’YE BÜYÜK MORAL OLUR

Bundan önceki 2 maçı aldık, bu maçı da aldık mı 3’te 3 yapacağız, yani 3 maçta 9 puan. Böylece fikstür avantajımızı da kullanmış olacağız, sonraki maçlara da büyük bir moral bulacağız. Üstelik aynı puandaki rakibimizi de geçmiş…

Çarşamba günü ise Gümüşhane’de Gümüşhanespor ile karşı karşıya geleceğiz. Haftaya pazar günü de burada Sancaktepe Belediyespor’u ağırlayacağız.

Söyler misiniz bana, bu akşamki maçla birlikte Gümüşhane ve Sancaktepe maçlarını da kazanırsak kimse durabilir mi karşımızda? Bu memleket iyiden iyiye şampiyonluk havasına girmez mi? Sancaktepe maçında yine 30 bin seyirciye oynamaz mıyız? Bu sayede tribün hasılatı bizim ekonomik sıkıntımızı rahatlatmaz mı?

Tabii ki önce Amed maçı, sonra Gümüşhane ve sonra da Sancaktepe.

Biz bu işe maç maç bakalım farazilerle değil. Bu yüzden de bu akşam Amed’i evire çevire yenelim ki Gümüşhane maçına yüksek moral olsun. Gümüşhane’deki maç da Sancaktepe maçına hepimizi ateşlesin, tribünleri doldurtsun. Böyle olunca da hem biz lider olabiliriz, hem de sadece ben değil tüm takım ve şehir şampiyonluk havasına girer. Bu da dolu tribün demektir. Dolu tribün ise kulüpteki para krizini bitirmek, futbolcuların daha rahat ve ateşli oynamasını sağlamak. Tabii ki bunun bir de ara transfer dönemi var.

TRİBÜN TAKIMI BİR BAŞKA OYNATIYOR

İşte bu nedenledir ki lütfen bu akşam ki maça gelin. Üstelik Milli maç arası nedeniyle, Süper Ligde  ve 1.Ligde hiçbir maç yokken!

Bilmem hatırlar mısınız geçen sene burada oynadığımız, 28 bin 800 kişilik stada tam 30 bin kişinin gelerek izlediği Kahramanmaraşspor maçını? Yoksa bu sene ki Galatasaray maçını mı hatırlatayım size? Her iki maçta da oynanan futbol ve mücadele nasıldı? Bugün oynadığımız futbol ile o iki maçtaki futbol ve mücadele aynımıydı? İşte aradaki fark. En basit misali Niğde maçı? Hanginiz memnun değildiniz mücadele ve futboldan? Düşünsenize onun iki katını.  Sizlerin de isteği tıpkı benim gibi bu takımın yürüyerek değil koşarak, savaşarak, formaları sırılsıklam oluncaya kadar oynamaları değil mi? Alın size fırsat işte…

Bakın Beşiktaş ve Galatasaray’a hatta Trabzonspor’a. Kendi sahalarında neler yapıyorlar değil mi? Aynısını bu akşam seyirci baskısı ve coşkusuyla biz yapalım. Hiç olmazsa kendi sahamızdaki maçları kazanıyoruz diye sevinmeyelim. Kaldı ki biz kendi sahamızdaki maçlardan ünlüyüz, bu geleneği bu yıl daha fazla sürdürelim…

13 Ekim 2018 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara