KIŞIN EV SATIN ALMAK İÇİN 4 NEDEN

SAMET HIZALAN
s.hizalan@marsgyo.com


Kış aylarında hava sıcaklığı düşsede gayrimenkul yatırımı yapmak için doğru zaman.Konut fiyatlarının düştüğü soğuk kış günlerini fırsata çevirerek ev sahibi olabilirsiniz işte kış aylarında ev almanın 4 güçlü nedeni

1.UYGUN FİYATLAR

Ev satımlarının çok hareketli dönemlerin başında yaz ayları gelir fiyat yükselişinden etkilenmek istemiyorsanız , kış ayları ev sahibi olmak için iyi bir zamandır.

2.PAZARLIK PAYI

Ev fiyatları kış aylarında yıllık olarak düşük seviyelerde seyreder.Düşük seyreden fiyatlara bir de pazarlık payını eklerseniz , bütçenizi zorlamadan yeni evinize kavuşabilirsiniz

3.DÜŞÜK REKABET

Kışın konut alıcılarının daha az olması rekabetin düşmesi anlamına geliyor.Bir konuta birden fazla talebin olması fiyatların yükselmesine neden olur.

4.GAYRİMENKUL DANIŞMANLARIYLA ÇALIŞMAK İÇİN İYİ ZAMAN

Gayrimenkul danışmanları , konut pazarında ‘’ölü sezon’’ olarak bilinen kış aylarında, hayalinizdeki evi bulmanız için size daha çok zaman ayıracaktır.

Bu belirtmiş olduğum 4 maddenin dışında ; Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimsek’in bu ay içinde yaptığı açıklama ile konut alımını kolaylaştıracak yeni bir model üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu ne anlama geliyor.Eski sistemi kısaca anlatırsak, konut hesabında parasını 3 yıl tutan biri bu süre sonunda konut almak istediğinde %20 devlet desteği alıyordu.Ancak bu oranlar yeterince teşvik edici olmadı.Yeni modelde desteğe ek olarak düşük faizli , uzun vadeli kredilerle insanların konut alması bekleniyor.

Bu açıklama bile piyasada olan bunalıma nefes aldıracak gibi gözüküyor.Umarım herkes hayal ettiği eve , yaşama sahip olur.Hayatı ertelemediğiniz bir hafta geçirmeniz dileğiyle..

4 Şubat 2018 , Pazar

Yazıya yazılan yorumlar

Tarih : 5 Şubat 2018 , Pazartesi

erbaturr

devlet katkısı + kredi desteğimi gelecek yani şimdi ölemi anladım

Tarih : 4 Şubat 2018 , Pazar

Swiittss

Ev değil TARLA

Tarih : 4 Şubat 2018 , Pazar

Selçukkkkkk

ADAMSIN !!!

Tarih : 4 Şubat 2018 , Pazar

HAS EMLAK

Samet bey tebrik ederim

Tarih : 4 Şubat 2018 , Pazar

Naagihan

FİYATLAR AYNI ÇOK YÜKSEK YAZI KIŞI YOK.............

Tarih : 4 Şubat 2018 , Pazar

Konutemlakk

Yatırım bu mevsimde yapılır

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara