GÜLE GÜLE BAŞKANIM!

HASAN GÖKDEMİR


Yarın ki seçimler nedeniyle yarın hiçbir şekilde siyasi haber ve köşe yazısı yazamayacağımız için, istedim ki bugün Zeki Toçoğlu başkanıma ahde vefamı göstereyim.

Evet evet aynen öyle ki ben asla ama asla kötü gün dostunu da unutmamam, iyi veya kötü yapılanları ki Zeki başkanım benim için çok ama çok özel bir insandır. Çünkü o hem iyi günümde yanımda oldu, hem de kötü günlerimde. Özellikle de ağabeyim, anne ve babamın, üst üste kaybettiğim o cenaze günlerimde...

Çok ama çok beklediğim o kadar çok sevdiğim ama gelmeyen o insanlar ile Zeki başkanımı nasıl aynı kefeye koyayım ki? Bıraktım cenazemize gelmelerini, ne bir Başsağlığı telefonu ne de mesajı gönderilmez mi? Unutur muyum o vefasız günleri hiç?

Ahde vefa ise söz konusu olan, bunun ilk yolu Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’ndan geçer. Dolayısıyla zeki başkanıma karşı benim ömür boyu sürecek bir gönül bağım var. Allah razı olsun ondan.

 

SPOR VE SPORCUNUN DOSTU

Sadece bu mu Zeki başkanımı sevmememin nedeni? Değil tabii ki? 

Sakaryaspor konusunda da sevdim onu, Basketbol ve diğer spor branşlarında da.

Öyle ya, sentetik çim sahaysa bunu yaptı. Hem de tüm ilçelere.

Amatör spor kulüplerine para ve malzeme yardımı deseniz onu da her yıl fazlasıyla yaptı.

Büyükşehir Basketbol takımının bugünlere gelmesinde en büyük pay, Akgün Altuğ ile birlikte onun vardır. Bugün ise onun yaptıkları inkar edilircesine konuşuluyor ki olacak iş değil. Sen sırtını Büyükşehir Belediyesine taşıyacaksan, onun verdiği parayla iyi takım kuracaksan, ligde kalacak ve Avrupa kupalarına gideceksen, bırak yapma bunları, olmayalım bu ligde. Öyle ya, taşıma suyla o değirmen ne kadar döner ki?  

Önce sen verecek ve verdireceksin, sonra eksik olan yerleri tamamlamak için isteyeceksin. Yani istemeye yüzün olsun.

Yok öyle internet sayfalarından sallamak, küfür ve tehditlerde bulunmak. Hayır yani 10 lira bile bilet parası vermezler, sonra da gelip klavye delikanlılığı yapıp ahkam keserler.

Zira benim fıtratım şudur. Kendime yapılmasını istemediğim hiç bir şeyi başkasına yapmam.

Herkese de şunu söylerim. Benim yaptığımı bana yapın (bu bir şaka bile olsa), söylediğimi söyleyin ama şunu asla söylemediğimi söylemeyin, söyledi dedirtmeyin, yapmadığımı da yaptı demeyin, dedirtmeyin. Ha Zeki başkanıma yapılmış ha bana. Hadi gel de yüzümüze söyle o bilgisayar başında söylediklerini. Nerde o adamlık onlarda! Yoksa, eleştiriye tabii ki açığızdır hepimiz. Yeter ki o eleştiriyi, doğru ve dürüstçe yap. İşte Zeki başkan da bu kadar açık bir adamdır ama nerde onu anlayacak adam?

 

BU MEMLEKET BİR DAHA ZEKİ TOÇOĞLU GELMEZ!

99 tane işini yaparsın, birini yapmazsın, ne anan kalır ne avradın! Senden kötüsü olmaz.

Zeki başkan da maalesef hak etmediği bu tür şeyleri yaşadı.  

Öyle ya, adam Sakaryasporu amatör kümeye düşmekten kurtarmış, transferi açmış, bu takımı 3.Ligden 2.Lige çıkartmış, halen PARA VERMEDİ veya BİZİ SATTI denilebiliyor.

Be kardeşim, Maliye ve SSK borcunu mu versin, sezon başı lisans çıkarabilmek için gerekli olan TFF Vize Bedelini mi? Yoksa futbolcuların maç başlarını, primlerini mi? Ya da basketbolcuların ve diğerlerinin?

Büyükşehir basketbol takımımız için de aynı? Neymiş efendim, takımın ismi Sakarya Büyükşehir miş? Koymasaydınız o zaman o şekilde? Siz alaydınız ya bu takımı, neden almadınız?

Kaldı ki sezon başında verilen 2,5-3 milyon liralık sponsorlukları bile siz geri çevirmediniz mi? Ya da Selçuk Ernak gibi bir hocayı bu takıma siz almadınız mı? O da gidip 200 bin lik adamları buraya 600’e 800’e getirmedi mi? Bunu da ben uydurmuyorum ha, basketbol takımındaki yetkili kişiler söylüyor!

Kime sordunuz o adamları alırken ve o parayı anlaşırken de, o paraları Zeki başkandan gidip nasıl istersiniz?

 

ADAMIN DİBİDİR DİBİ!

İsmail Gürses de Murat Akın’a, Zeki başkan 10 milyon lira söz verdi diye, tam 1 milyon liraya bir futbolcu nasıl alınır? Ben olsam ben de vermem. Kimse keriz değil!

Oldu canım, nasıl olsa para gelecek diye git bu şekilde paralar harca, ondan sonra git Zeki başkandan o parayı iste. Üstelik alırken hiç sormamasına rağmen.

O kadar çok örneğim var ki Zeki başkanımın adamlığı hakkında, buraya satırlar sızmaz.

Siz de Zeki Toçoğlu olabilin, onun yaptığı doğruları yapın, verin; siz de kötü gün dostu olun, hele adam gibi adam, sonra ben de Ertem Şener’in dediği gibi gelip sizi her yerinizden öpeyim(!)

Öyle ya, ben ne adamlar gördüm üstünde elbisesi yoktu, ne elbiseler gördüm içinde adam yoktu. Ama sağ olsun Zeki ağabeyimin üstünde hem elbisesi vardı, hem de adam gibi adamdır…

Ben onu, yanlışlarına veya eksiklerine rağmen gönülden çok sevdim. Hakkını helal et başkanım.

Her şey ama her şey için kendi ve ailem adına sonsuz teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet ol başkanım.    

30 Mart 2019 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Resim Galerisi

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara