GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE KİM ATANMALI?

HASAN GÖKDEMİR


Fatih Çelikel’den boşalan Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne (GHSİM) neden bizden birileri atanmaz da niye bir kez daha başka ilden birinin atanması için kulisler yapılır?

Sakarya’da adam mı kalmadı?

O kadar çok insan var ki içimizde bu işi yürütebilecek. Tamamen tarafsız ve siyasetten uzak sayayım size tek tek?

Mesela Bülent Kasım.

Yıllarını bu teşkilata vermiş, Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmış. sonra Kars İl Müdürlüğü görevinde bulunmuş ve halen de Karapürçek Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü görevinde. Hem Sakarya’yı adım adım biliyor hem de teşkilat için ne kadar gerekli bilgi ve deneyimi varsa hepsi mevcut. Özellikle spor camiası onu çok sever, sayar ve tanır.

Sonrasında Pamukova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca geliyor ki eski bir güreşçidir. Tam bir iş manyağıdır. Sabah akşam çalışır, bıkmaz.

Mesela İlhan Sütlü…

Okul Sporları ve Milli Eğiktim denince akla gelen ilk isimlerden biridir. Eski bir kalecidir. O da çok sevilir ve sayılır.

Mesela Uğur Kobaş…

Yıllarını karate sporuna vermiş, halen karatede dünya hakemi olarak görev yapan bir kardeşim. Aynı zamanda ASKF yönetiminde yer alır.

Mesela Özgür Aygün…

Yıllarını futbol hakem ve gözlemciliğine adamış, halen hakem gözlemciliği yapan ve aynı zamanda Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanıdır. Genel Başkan Abdurrahman Arıcı’nın da çok sevdiği bir isimdir ki o Arıcı da AK Partinin önemli isimlerinden biridir. Ayrıca eşi Hacer Çetin Aygün gibi eski bir Beden Eğitimi öğretmenidir. Halen Söğütlü Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürüdür.

Ve Şükrü Özkan…

O da Milli Eğitim teşkilatının sevilen, sayılan isimlerinden biridir. Özellikle babası Yusuf Özkan ki, depremde enkaz altında kalan merhumu tanımayan, sevmeyen kimse yoktur. O da Ferizli’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü görevi yapmaktadır. Aynı zamanda futbol hakemliğinde İl Hakem Kurulu başkanıdır.

Bu isimlere bir başkasını da dahil edebiliriz. Şuan aklıma hiçbiri gelmiyor, lütfen haklarını helal etsinler. 

BİZE BİZDEN BİRİ LAZIM!

Hepsi benim çok sevdiğim kadar Sakarya spor camiasının da çok sevdiği, saydığı ve çok çok iyi tanıdığı, BU İŞE LAYIK isimler diyecek kişilerdir.  Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne de yakışırlar.

Benim derdim, Çorum ya da Sakarya dışından buraları hiç tanımayan ve bizlerin de sevmekte oldukça zorlanıp destek veremeyebileceğimiz, tam tersi sürekli eleştirebileceğimiz kişilerin atanmamasıdır. Öyle ya, içimize sindiremediğimiz birine nasıl destek verelim ki? Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama tüm basınımız aynı şeyi savunuyor. Umarım dikkate alınırız.

Öyle ya, Sakarya’da adam mı kalmadı da bir başka ilden atama yapılmak istenmiyor.

Bizimkiler de AK Partili, gelecek olan da…

Deniyor ki BAKAN TORPİLLİ biri atanacak. Yok ya? O Bakan kimse biz de bilelim. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız yeni hükümeti kuracak ve o Bakan o Hükümet Kabininde yer almayacak, başkası gelecek. Olan da Sakarya’nın sporuna ve halkına olacak.

Siz sanıyor musunuz ki hepimiz o insanı kabul edebileceğiz. Şahsen ben edemem. Hele hele bu şartlardan sonra asla. Ama iş Sakaryalılara kalırsa yukarıda ismini saydığım, o zaman hepimiz o kişiye de teşkilata da tam destek veririz.

YANLIŞ YÖNLERDİRME VAR!

Kaldı ki bu fikir sadece benim değil Sakarya medyasının, spor camiasının da talebidir. Bu çok iyi bilinmelidir. Zira ben hayırsız hiç bir işi istemem. ŞER ile de işim olmaz. Benim alnım sadece namazda secde eder, rükuya eğilir başkasına değil. Kendime istemediğim hiçbir şeyi başkasına da yapmam. Ama lütfen herkes bana karşı da aynısını yapsın. Yani yapmadığımı yapmasın, söylemediğimi söylemesin. Yine de bir sıkıntı mı işledim veya bir haksızlık, yalan veya eksik haber ile yazımız oldu gazetemizde. Başımın üstünde yeriniz var, gelin bir ÖÜZÜR ile birlikte düzeltelim. Yeter ki bilgi doğru olsun.

Buna rağmen aksine bir şey mi duydunuz? Lütfen beni telefonumdan arayın veya gazeteme buyurun gelin olur mu? Ya da çağırın ben geleyim hiç fark etmez. Yeter ki o yanlışı bir ÖZÜR ile düzeltme fırsatımız olsun. Hele hele şu günlerde(!)   

Bu yazımı neden mi yazdım?

Çok sevdiğim AK Partili büyüklerimi, kardeşlerimi ve dostlarımı, birileri ısrarla YANLIŞ yönlendirmeye devam ediyor da ondan.

Benim tek amacım, Sakarya’nın sporunu doğru ve ehil kişilere, yani bizden birilerine bırakmak, hepsi bu.

Selam ve saygılarımla…

17 Nisan 2019 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara