ELLİ DÖRT ELLİ BEŞTEN BÜYÜK

TEMEL YÜREK


Sakaryaspor bana göre bu ligin en elit takımı Yılport Samsunspor engelini akıllı oyunuyla geçerek, adını ikinci eşleşmeye yazdırdı.

İlk maçta elde ettiği skor avantajına bekçilik yaparak, turu rahat geçti. Maçın başından itibaren rakibe topu verdi, oyunu verdi ama avantajlı skoru vermedi…

İnisiyatif ilk maçta olduğu gibi yine ev sahibi ekipteydi. Sakaryaspor’a kalan yine duran toplardı onu da fazla bulamadı.

Dilaver özentisi Quaresma’nın olumsuzluklarından sıyrılabilse, takımını rahatlatacak bir oyuncu ama yine katkı vermekten uzak kaldı.

Samsun, önceki maçtaki oyunumuzu bile oynasak turu geçeriz havasında… Sakaryaspor ise yine aynı oyunla sahadaydı.

Sakaryaspor’da ilk maçtan farksızdı ama Samsun’un aksine hiç telaş yapmadı. Hatta ilk yarıyı rakip kaleciyle tanışamadan bitirdi..

Samsun bir an evvel gol bulma telaşındaydı ama Sakaryaspor defansı bu maçta da hatasız oynadı.

Oyunda kontrolü kaybedenin, topu kalesinden çıkaracağı bir maç olacaktı. Bu yüzden Sakaryaspor ilk maçta attığı golün avantajına maç boyunca iyi bekçilik yaptı.

Samsunspor ne sağdan-soldan etkili ataklarına ne de orta alandan engelsiz geçişlerine gol vuruşlarını ekleyemeyince işi bitiren taraf kalesini iyi savunan, akıl ve mantığa kulak tıkamayan Sakaryaspor oldu.

Sakaryaspor defansından dönen her topa tekrar sahip olsalar da kalesinde devleşen topu kale içinden çıkarmamakta adeta yeminli Oğuz’u geçemediler. Yerden-havadan çok iyi işler yapan Berkay Can’dan nefret ettiler…

İlk yarıda Samsunspor kaleciye geri pas bile yapmadı… Buna karşılık Sakaryaspor’un ilk şutu 54’te Zahit’ten geldi.

Sakaryaspor’un birinci bölgeden çıkışlarda sürekli top kayıpları yaşaması, işlerini iyice zora soktu…

Kubilay’ın herkesin önüne çıktığı maçta en net pozisyon Bahattin’e nasip oldu ama o da kendinden bekleneni yapamadı.

İsmet Taşdemir’in hamleleri Sakaryaspor’un işine yaradı. Mesela Kubilay şutları bir anda kesildi…

Ne kadar golcü, o kadar da stoper… Samsunlular kusura bakmasınlar gerek Taner, gerekse İsmet’in teknik adamlığıdır onların ümitlerini kıran…

Yılport… Limanı kalbur üstü futbolcularla doldurmanın semeresini ilk yıl alamadı. Yeni bir konşimento gerekecek önümüzdeki sezon… Geniş kadro, dar kadronun dar alanında kaybolup gitti.

Alınacak dersleri çok. Elli dördün, elli beşten büyük olduğunu anlamaları gerek...

Sakaryaspor, Samsun limanında birinci turun yükünü boşaltmanın rahatlığında Sarıyer sahilinde keyif çatmak için uğraş verecek.

Sakaryaspor açısından sanırım Samsun maçlarından daha kolay geçecek ikinci eşleşme...

15 Mayıs 2019 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara