EKREM YÜCE VE SAKARYA’NIN SPORU

HASAN GÖKDEMİR


Bugün ilk kez zorlandım. Çünkü yazılması gereken çok şey vardı. Hangisinden başlayayım ki?

Futboldaki 2.Lig temsilcimiz Ampute futbol takımından mı? Yoksa kadınlar Voleybol 1.Ligindeki gururumuz Sakarya Gelişimspor’dan mı? Adatıp Sakarya Büyükşehir  Basketbol takımını unutmak mümkün mü? Ama en önemlisi tabii ki Sakaryaspor…

Önce Ampute Futbol takımımız. Engelli gülerse herkes güler misali, onları güldürmenin tek yolu, onları spora teşvik etmek, topluma katmak. Bu da para ile olur. Kaliteli değnekler, ayakkabılar, malzemeler ve en önemlisi üç beş demeden verilecek maaşlarla.

İkinci sıraya Sakarya Gelişimspor’u koyuyorum.

Eski adıyla Hendekspor olan ve yıllardır Sakarya voleyboluna hizmet edip tüm Türkiye’de her yaş kategorisiyle duyuran kızlarımıza sahip çıkmayacağız da kime çıkacağız. Evet, ucuz da değil masrafları ama çok da değil. Yemesi içmesi, kampı, malzemesi, deplasmanı, maaşı, yemeği her şeyi dahil, yıllık 300 bin lira. Peki bu ne demek? Ayda 30 bin lira? Bu para da bir sponsorluk karşılığında da olabilir, her biri 5’er bin lira aylık para verecek 10 tane başkan ve yönetim kurulu üyelerinden de. Ama asıl iş transfer ki bu takımımızı Voleybol Sultanlar Liginde neden görmeyelim ki? Herkeste olan bizde neden olmasın? Dediğim gibi yeni bir başkan ve yönetim kurulunun yanı sıra bir iki sponsor ile bu iş hallolur.

Üçüncü sırada ise, ekonomik külfeti nedeniyle Büyükşehir Belediyespor’u koyuyorum.

Haftalardır yaşanan rezaletin biri bin parça! Sorarsanız takım ligden çekilmedi, maçlara da çıkıyor ama nasıl? Her maç 100 yiye yiye. Ayıp olmuyor mu sizce? Bu gençleri bu kadar ezmenin manası ne? Tabii ki takımı kandırmanın da!

Bildiğim kadarıyla sezon başından Ocak ayına kadar ki paralar dağıtıldı. Ocak-Mart arası 3 aylık paralar duruyor. Bu da 350 bin liraymış ama gelin görün kimse kuruş vermedi. Oyuncular da kaçıp gitti.

Basketbol takımımızın önüne ismini veren Adatıp Hastanesi ise, sadece sezon başında bir kere 300 bin lira vermiş, gerisi kesik! Takımı son anlara kadar besleyen, yerdiren, içiren maçlara yollayan ise Akgün Altuğ ve Erdal Şenkardeş olmuş ama onlarda da vere vere kalmamış ki?

Büyükşehir Belediyesi ise seçim var diye verememiş. Giden GİDİYORUM diye, gelen de GELMEDİM Kİ NASIL VEREYİM diye elini cebine atmamış. Ve bugünlere gelinmiş.

 

Ve Sakaryaspor…

Bu şehrin oksijeni, her şeyi, sosyal sorumluluk projemiz, olmazsa olmazımız…

Şuanda teknik heyet, futbolcu ve yöneticiler ellerinden gelenin fazlasını vermeye çalışıyorlar ama olmuyor. Yönetim tam taktır kuru bakır! Kasa sıfır! Bundan dolayı devre arası transfer açılamadı, transfer de yapılamadı. Yetmiyor muş gibi olanlar da gitti veya gönderildi. Peki arıyor muyum onları? Hayır, tam tersi iyi ki göndermişiz. Sorarım size o gidenlerin içinde bugün bu takımda kim oynayabilirdi? Hiç biri.

31 Mart seçimleri nedeniyle para da dönmeyince, Cevat ekşi başkanlığındaki Sakaryaspor yönetimi ne yapacağını şaşırdı. Kime gideceğini, kimden isteyeceğini ve nasıl para bulacağını da ki bugün onun bir kanıtı.

Nereye çıkıyor tüm bu işler? Tabii ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye…

Kendileriyle defalarca konuştuk bu meseleleri ve sağ olsun her seferinde iyi niyetli ve samimi bir şekilde SÖZ verdi. Allah yardımcısı olsun da, tüm millet şimdi onun verdiği bu sözleri yerine getirmesini bekliyor. Özellikle de Sakaryaspor çünkü şampiyonluk iyice yaklaşmışken, geçen seneki gibi sırf paralar verilmedi diye yine içten çökertilmeyelim. Aciliyette lazım olan para ise Maliye ve SSK taksitlendirmesi ile futbolcuların kalan maç başları. Bu da 350+350+1.200= 1.900 milyon lira, yani 2 milyon lira. Bence şampiyonluk buna bağlı. Zaten şampiyon olamazsak hapı yuttuk çünkü tam 7 milyon lira gibi bir borç yeni sezonda bizi bekliyor. Bu para nasıl çıkacak? Tabii ki ama grup birincisi ama Play Off şampiyonu olarak. Önce bunu bir halledelim de yeni sezona sonra bakarız.

Peki bunu kim başarabilir: tabii ke Büyükşehir belediye Başkanımız Ekrem Yüce. Allah yar ve yardımcısı olsun inşallah. Zaten Sakaryasporumuzu da, basketbolumuzu da, voleybolumuzu da, amputelerimizi de kurtaracak biri varsa o da sadece ve sadece Ekrem Yüce’dir. Çünkü arkasında koskoca Reisicumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakımız var. İnşallah çok güzel şeyler olacak çok. Onun için de durmak yok, yola devam…

12 Nisan 2019 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara