CEVAPSIZ SORULAR!

HASAN GÖKDEMİR


Ligde dördüncü, kendi sahamızdaki ikinci maçımız. Hedef 12 puan iken toplayabildiğimiz puan sadece 4...

Maç öncesi isim listelerine şöyle bir baktım da, tıpkı daha önceki maçlar gibi kafadan buradan kaybetmişiz maçı.(!)

Yahu kardeşim, Zahit ve Hacı Ömer sakat değilken nasıl 18 kişilik maç kadrosuna alınmaz. Sonra da maç esnasında gider, sağ açık Dilaver’i çıkartır, onun yerine sağ bekimiz Ferit’i sağ açığa çeker, Ferit’in yerine de sağ bekte Alper’i oynatırsın işte…

En azından Zahit ve Hacı 18 kişilik maç kadrosunda olsa, dökülen Dilaver ile Mertcan yerine Hacı Ömer veya Zahit oynayabilirdi bir şekilde…

Futbolda “Kazanmış bir takımın kadrosu bozulmaz” olayına katılırım ama her zaman değil. Çünkü geçen hafta kazanan takım tamamen kısmetine ve özellikle de Berk İsmail’in golleriyle kazandı.

Hadi o maç rakip sahada da 4-2-3-1 oynadık. Bu maçta bu korku neden? Berk İsmail ile İlyas gibi 2 golcümüz varken ne diye onları çift santrafor oynatmayız ki? Değiştir sistemini, dön 4-4-2’ye. Üstelik kendi sahanda ve rahat yenebileceğin bir takıma karşı…

Bunu böyle yapmayınca ne oldu peki?

45 dakikalık ilk yarı boyunca bir tane rakip kaleye şutumuz var, o da Ferhat’tın 30 metreden çektiği ve üstten tribünlere giden şutu. Rakibin de öyle. Yani resmen uyuduk.  O kadar canımız sıkıldı ki tribünler can sıkıntısından ve kızgınlığından, başladılar kendi kendilerini yemeye, kavga etmeye. Oysa sahada oynayan, koşan ve savaşan, hele hele goller atıp öne geçen bir takım olsa, o seyirci o kavgayı yapar mı? Ağzını bozar mı? Hayır tabii ki…

2.yarı bir şeyler, bir hamle, değişiklik ve taktik bekledim ama yine olmadı.

Bir kez daha yanıldım çünkü değişen bir şey olmadı.

Oyun disiplinimiz hiç yoktu. Olsaydı bu yenilgi gelmez, Burak kardeşim de yenilgiyi kabul edemeyip hırsından dolayı kırmızı kartı görmezdi. Ama ne olursa olsun yapmamalıydı Burak da…

2 bekimiz de ileri çıkamadı çünkü çıkması istenmemişti!

2 bekimiz ileri çıkmadığı için de ortalar gelmedi. Onların bindirdiği alandaki futbolcularımız Berk’in yanına gelip santraforu üçleyecekti ya hani, bu da olmadı. Hatta Umut ile birlikte 4 olacaktı. Belki Savaş ve Ferhat da rakip ceza alanına doğru gelip kaleye şut vuracaktı ama nerdeee?

Orta saha ileri çıkamayınca, önde basmayınca ve top da bizde kalmayınca,

rakip ceza alanına doğru da, açıklarımıza da hiç top gitmedi.

Oyunu istediğimiz gibi yönlendiremedik.

Oysa bu maça “Çanakkale geçilmez” misali 9 kişi defans yaparak oynayan Uşakspor karşısında önce orta sahamız gitti, sonra da maç.

Hayır yani, rakip iyice kapanmış; nasıl açacaksın onu? Topu kenarlara alarak. Bizim iki açığımız Mert ve Dilaver de maşallah o kadar kötüydü ki bir tane ortası ve şutu yoktu rakip kaleye. Zaten top da gelmedi onlara! Adeta 9 kişi oynadık. Bu kötülere orta sahadaki Savaş ve Umut da eklenince kaldık 7 kişi.

Ne 7’si. Ferhat ve Savaş’ı da çıkardık mı kalıyoruz 5. Sonrasını söylemeye hiç gerek yok. Gel de 11 kişilik rakibe karşı 5 kişi ile maç al.

Peki hamle yapıldı mı bunu değiştirecek? Evet yapıldı(!) Mert’in yerine Günay oynadı sol açıkta. O da öyle ortalar yaptı ki, sol açıktan yaptığı top ya sağ açıktaki taç çizgisinden dışarı çıktı, ya da kargalara gitti(!)

Uorta sahadaki sözüm ona 10 numara oynayan Umut ise yine Umutsuz Vaka idi.  Yerine İlyas alındı ama onun yeri ile Umut’un yeri ve işi aynı değil ki? Biri attıran, diğeri atan. Hem ne diye İlyas gibi bir golcüyü kesersin ki? Berk ile oynaması kadar daha faydalı ne önemli olabilirdi? Bu mudur yani hamle?

Sadece onlar mı kötü olan?

Defansımız da evlere şenlikti ki yediğimiz goller ortada. Ne diyeyim?

Ama şunu da vurgulayayım, aferin Canberk ve Ferit’e. Çünkü Canberk’ten başka oynayan yoktu. Ferit de bu yaşına rağmen inanılmaz koştu, savaştı. Bari onun gibi oynasak da yenilsek diyeceğim ama sorun da burada değil mi zaten?

Aslında bu maç için konuşulacak hiçbir şey yok.

Geçmiş olsun…

24 Eylül 2018 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara