BİZE MAHSUS DEĞİLMİŞ

TEMEL YÜREK


Yeni statta yağmur yamaçlara kadar sirayet edip, seyircileri tepelere kaçışı yaşatınca  gerek taraftarların, gerekse meslektaşlarımızın haklı eleştirileri oldu.

Şayet böyle olacaksa yağışlı havalarda 28 bin taraftarı bulmak zor olacak diye düşünürken oğlum devreye girdi.

Geçen hafta Galatasaray maçını zeminden 8. sırada izleyen oğlum da yağmurdan ıslandığını söyledi.

Oysa ki Galatasaray’ın Arenası, şu anda çatısı en kapalı stat konumunda. GS’nin Arenası’nda ıslananın, Sakarya’da sırılsıklam olması normal.

Demek ki ıslanarak maç izlemek sadece bize mahsus değilmiş…

Sanırım Kocaeli Stadı’nın açılmasıyla orada da incelemeler yapılarak, iki stat yağmur konusunda karşılaştırılacak.

Sakarya stadı aynı zamanda çatı yüksekliği olarak en yüksek stat. Hal böyle olunca yağmurun, rüzgarın etkisiyle üst sıralara kadar etkili olması normal.

Ayrıca stat projelendirilme safhasında çatının, çimlerin hava alması için bakanlığın önerisiyle açık bırakıldığına da dikkat çekilmekte...

Yeni stadın bir başka özelliği ise çatıda biriken karların donması halinde, oluk akışının sağlanması için ısıtma sistemi bulunması...

Bu sistem geçtiğimiz günlerde test edilmek üzere müdahale edildiğinde oluklarda hasar oluşmuş. Ancak önümüzdeki günlerde giderilecek.

Rüzgarsız yağışlarda bu durumun olmayacağına işaret edilmekte. Bu görüşe katılmak için rüzgarsız yağışları bekleyip, bir kez daha etüt etmek gerekiyor.

Kapalı tribünlerde sırılsıklam maç izlemenin nasıl bir şey olduğunu, geçtiğimiz hafta Silivri maçında test ettik ama onay vermedik…

İkinci yarının başlamasıyla daha şiddetli yağmurlarla, karlı ve de buzlu havalarda test edeceğimiz çok maç olacak.  Bakalım neler yaşayacağız.  

14 Aralık 2017 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara