BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ!

HASAN GÖKDEMİR


Bu takımın istediği zaman yenemeyeceği hiçbir takım olmayacağını ama bunu yaparken de BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ’mizin gününde olması ve o maçı kazanmak istemesi gerektiğini hep yazdım, değil mi?

Kim mi o Bermuda Şeytan üçgeni? Tabii ki hücum hattımızdaki Dilaver, Berk İsmail ve Zahit. Ama özellikle de Dilaver. Açık söyleyeyim, bana göre Juventus’ta Ronaldo, Liverpool’da Salah neyse benim için Sakaryaspor’da da Dilaver o dur. Daha ne yapacaktı ki o? Şimdi anladınız mı başta Dilaver olmak üzere bu üçlünün bu takımda ne kadar önemli olduğunu ve istediğinde neler yapabileceğini?

Bermuda Şeytan Üçgeni ne mi ne?  

ABD’nin güney doğusunda, Atlantik Okyanusunda, son 500 yılda en az 50 gemi, 20 uçak ve binden fazla kişinin kaybolduğu hiçbir şeyin tek bir parçasının bile halen bulunmadığı yer.

Dilaver, Zahit ve Berk de böyle işte! Girdiniz mi aralarına kaybolursunuz? Tıpkı Sarıyerli futbolcular gibi. Hayır yani, Sarıyer takımı belli ki buraya gol yemeden maçı berabere bitirmeye gelmiş. İlk yarıda bunu bizleri uyuta uyuta başardılar ama Allah’tan İMAM Dilaver çıktı sahaya, kıldırdı onların cenaze namazlarını(!) imam diyorum çünkü takım arkadaşları ve taraftarlar onu öyle çağırıyor! O İmam da, Berk’e 2 tane, Oğuz’a da 1 tane AL DA AT dercesine nefis paslar verdi ve maçı koparttırdı. Savaş Taga da kendisine yakışır bir şekilde nefis bir golle 4-0’lık galibiyetimizi getirdi.

ÜMİT YASİN VE BERKAY!

Bana göre asıl kahramanlarımız, kalecimiz Oğuz Çalışkan, stoperlerimiz Ümit ve Berkay ile orta sahadaki ön liberomuz Oğuz Kocabal…

Bilmem fark ettiniz mi ama diğer maçlardaki gibi bu maçta da öylesine önemli müdahalelerde bulundular ki, bence bu skorun en büyük katkısı onlardan geldi.

Ferit ve Canberk ise, kısa ve öz konuşuyorum, geri geri gitmeye başladılar. Hani nerde hücuma katkınız, savunmayı tamamlamanız, yerinizi hemen almanız? Hayır yani, sizin yerinizi orta saha veya açıklar doldurayım derken, kendi yerlerini boş bırakıyor. Sonra da oyşun üstünlüğü rakibe geçiyor. Ya düzeltin ve geliştirin kendinizi iki taraflı da, ya da bırakın hiç çıkmayın ileri, kalın yerinizde de gol yetirmeyin takımımıza. Bu maç yemedik ama yiyebilirdik. Yarın da yemeyelim diye söylüyorum bunu.

NERDE TRABZONLU FERHAT?

Bir geminin kaptanı ne ise ve ne yapması gerekiyorsa, ben de Sakaryaspor futbol takımı kaptanı Ferhat Yazgan’dan aynısını istiyorum.

Kötü mü? Değil tabii de gösterir misiniz tek başına maç aldığı veya aldırdığı bir maçı. Sürekli geri gidiyor geri. Bu maçlarda sahneye çıkıp takımını sırtlamayacak da ne zaman, hangi maçta sırtlayacak? Hani nerde Trabzonspor ilk 11’inde direkt oynayan, goller atıp attıran Ferhat? Ya hakemlerle oynuyor ya da işin artistliğine kaçıyor? Bu takımı da şampiyon yap, hem sen kazan hem de Sakaryaspor ki unutma, sana 4 yıllık büyük paralar verilirken, Süper Lige taşıyacaksın diye verildi o paralar, bu ligler için değil! Yahu senin gibi bir futbolcu yok işte bu ligde, göstersene yeteneklerini. Bunu da Sakaryasporda yapmayacaksın da hangi takımda yapacaksın? Buradan daha iyi bir takım mı bulacaksın? Bir hemşerin olarak senden bunları bekliyorum Ferhat!

Serkan’a gelince!

Onun da son zamanlarda ondan farkı yok ki? Kendine oynamaya başladı. Ya çalım ya artistik hareketler peşinde. Düz oyna düz. Al, ver, al ver ve sadece üzerine basit bir şekilde, istendiği gibi yap yeter. Topu koştur, kendini ve takım arkadaşlarını değil. Çünkü sen de istediğinde bir maçı tek başına alabilecek veya aldırabilecek yeteneklere sahip bir futbolcusun. Bunu göster bize, artistiklerini değil. Hele hele bundan sonra.

Son sözüm de şu.

Herkes ama herkes, oynayanı oynamayanı, çok daha fazla bir şekilde son damlasına kadar savaşmalı ve bu formanın hakkını vermelidir. Mesela yarın ki Sarıyer rövanş maçında. Sonra çıkamayız o şoktan Allah korusun. 

20 Mayıs 2019 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara