BEN DE OYNASAM SIRITMAZDIM

TEMEL YÜREK


Sakaryaspor en son mağlup olduğu rakibi karşısında pek varlık gösteremeyince bir puanla yetinmek zorunda kaldı.

Adeta amatör bir maç havasında geçen ilk yarıda taraflar, gol atma becerisinin yanına bile sokulamadı…

Sakaryaspor kenarları kullanmaktan başka meziyetleri maalesef sergileyemedi… Son adam İlyas iki stoper tarafından kilitlenince, Sakaryaspor da kilitlendi…

İkinci yarıda verilen penaltıyı kaleci Oğuz’un çıkarması bile Sakaryaspor’u hareketlendirmeye yetmedi.

Aynı Oğuz bir başka pozisyonda altı pas üzerinde rakipten gelen topu tokatladığında takımını bir kez daha geriye düşmekten kurtarmış oldu.

Sakaryaspor orta üçlüsünün oyunda inisiyatif almadan, uyur gezer hali, dağınıklığı bu maçta tavan yaptı adeta. Ne Serkan’dan ne de Oğuz’dan dikine çıkışları göremedik.

Hacı’nın ısrarı sonrası kazanılan topa Ferhat’ın vuruşu kaleciyi geçemedi. Ferhat’ın da kayda değer tek hareketi buydu.

Ligin yirmi birinci hafta sonrası Sakaryaspor yine lider kaldı ama sahada lider takım görüntüsünden çok uzaktı…

“Kötü oynadık, skoru tutarak kazandık” maç sonlarının ilk sözüydü. Bu maçta yine kötü bir oyun ama bu sefer rakibin de katkı verdiği bir puanlı sonuç...

Sakaryaspor’da kimsenin “Deplasmanda alınan bir puan iyidir, değerlidir” sözüne sığınma hakkı yok. Oyunda inisiyatif alan, skora doğrudan etki edecek kimsesi yoktu Sakaryaspor’un...

İnanın ben de oynasam sırıtmazdım kötüler arasında… Bu maçta Berk İsmail’in olmayışı, Sakaryaspor’un en büyük handikabıydı.

Önce Ferit sonra yerine giren Alper’in sakatlanıp çıkması da İsmail Ertekin için handikaptı.

Bu takım karşısında Sarıyer, Samsun, Kastamonu üç puanla ayrılmıştı. Bırakın korkmayı, temkinli olmayı bile gerektirmeyecek bir rakip karşısında bir puanla yetinmek Lider Sakaryaspor’a hiç yakışmadı.

11 Şubat 2019 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara