AYNI ELBİSEYLE PLAY-OFF’A

TEMEL YÜREK


Her sezon olduğu gibi Sakaryaspor şampiyonluğun doğal adayı olarak bu sezon da iddiasını elinden geldiğince sürdürdü.

Herkesin bu ligin şampiyonluğun en kuvvetli adayı olarak gördüğü Samsunspor da aynı akıbeti yaşayıp, ilk beş içerisinde olmaktan öteye geçemedi son haftaya girilirken…

Samsunspor rakiplerine göre iki takım kuracak kadar zengin kadroya sahipti. Direkt olarak çıkmak onların da ilk hedefleriydi...

Bu olmayınca bugünlerde çatlak seslere cevap vermekle meşguller…

“Ne yapalım üst liglerden ancak bu kadar oyuncu çekebildik” diyerek kurdukları geniş oyuncu kadrosunun yanı sıra eski oyuncularından kurulu danışman kadrosuyla dikkat çekmekteydi Samsunspor…

Bu durum başlangıçta avantaj gibi görünmesine karşın daha sonra direkt çıkılamamanın nedeni olarak görülmeye başlandı…

Başkan İsmail Uyanık’ın teşhisi de enteresan... Diyor ki; “İnsanın giyeceği elbisesi çok olunca, elbise tercihinde yanlış yapabilir.”
Samsunspor’un da bunu yaşadığına inanıyor.

Ayrıca futbolcu ödemeleri de oynadığı maç sayısına göre bir sisteme bağlanmış. Kadroya giremeyen, haliyle para alamayınca huzursuzluk kaçınılmaz olmuş.

Bir kesim de eski şöhretli oyunculardan kurulu danışman kadronun, teknik direktör üzerinde olumsuz baskı oluşturduğuna dikkat çekmekte.

Sakaryaspor’da böylesi bir sıkıntı söz konusu değil... İki-üç takım elbisesi yok ki elbise seçiminde hata yapsın.

Aynı elbiseyle ütüleme gereği bile duyulmadan bugünlere gelindi… Samsunspor aksine Sakaryaspor Play-Off serisini de aynı elbiseyle tamamlamak zorunda.

Ayrıca Sakaryaspor’un eski şöhretlerini tribünlerde bile göremezken danışman olarak görmek mümkün mü!

Sakaryaspor, vasat kadrosuyla iyi işler yaptı. Şöhretli eski oyunculardan kurulu danışman kadrosu yoktu ama dillere destan, hayli şöhretli, coşkulu, oyuna ve skora her an müdahale edebilen taraftarı vardı.

Sakaryaspor ve Samsunspor farklı dertlerle ligin son maçında karşı karşıya gelecek. Sıralama değişmez ise bir kez daha rakip olacaklar.

Play-Off maçları, dört takım arasında her türlü sonuca açık bir elemeye sahne olacak ve iyi motive olan taraf, ilk eşleşmeyi geçecek. Bu yüzden Sakaryaspor taraftarları, Play-Off maçlarını iple çekmekte.

Taraftarların motivasyonu, teknik heyet ve yönetimin motivasyonu kadar çok önemli… Bu üçlü motive Sakaryaspor’u hedefe taşımaya yetecektir.

Futbolcular da yeteneklerini sahaya yansıtıp, kendi markalarını parlatmaları halinde, emeklerinin karşılığını alan taraf olarak Sakaryaspor’u bir adım öne taşımış olacak.

Bunun için elden gelen umarım esirgenmez…

4 Mayıs 2019 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara